Huawei Telefonunuzda Dijital Denge Nasıl Kullanılır?

Hemen hemen her şey için telefonlarımıza güvenmeye başladığımızdan, sağlıklı ve sağlıklı bir dijital yaşam tarzı yaşamak giderek daha zor hale geldi. Aşırı günlük ekran süreleri, görme ve uzun vadeli sağlığa zarar verebilir. Neyse ki, Huawei telefonları, ekran zamanını yönetmeyi çok kolay hale getiren Dijital Denge ile donatılmıştır.

Dijital Denge nasıl kullanılır

Digital denge üç modla gelir: Ben, Çocuğum ve Yaşlı aile üyesi; bunların tümü Ekran süresini, Uygulama ve hizmet sınırlarını ve Dışarıda zaman ayarlarını destekler. Çocuğum modu, sağlıklı çocukluk gelişimini geliştirmeye yardımcı olmak için Ekran süresi yönetimi, İçerik kısıtlamaları ve Konum paylaşma özellikleriyle birlikte gelir.

Ekran süresi nasıl hesaplanır?

 

Bir uygulamanın ekran süresi yalnızca ön planda kullanıldığında sayılır. Her zaman kullanılabilen, çıkılan veya arka planda çalışan uygulamalar için, çalışma süresi Ekran süresine dahil edilmez.

 

İşte biraz daha detay:

Ekran süresi, tüm kısıtlanmış uygulamaların toplam ön plan kullanım süresidir (çocuklar için varsayılan olarak 2 saat).

Uygulama ve hizmet sınırlarında, bir veya daha fazla uygulama için Kullanımı sınırla, Her zaman izin verilir, Hiçbir zaman izin verilmez ve TÜMÜNÜ YÖNET'i ayarlayabilirsiniz.

▲Her zaman kullanımına izin verilen uygulamaların kullanım süresi, Ekran süresinden sayılmaz.
▲Kullanımı yasak olan uygulamalar, Ekran süresi boyunca bile kullanılamaz.
▲ TÜMÜNÜ YÖNET aynı anda birden fazla uygulama için toplam kullanım sınırı ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, iki uygulama seçip Sınırlı kullanımı 30 dakika olarak ayarladığınızda, iki uygulamayı toplam 30 dakika boyunca kullanabileceksiniz.

Uygulama kullanımınız belirlenen Kullanım Sınırını aştığında, sistem uygulamaların çalışmasını otomatik olarak engeller. Hala yapmanız gereken şeyler varsa kullanım süresini uzatmayı tercih edebilirsiniz.

Dışarıda zamanı ayarlandığında, yalnızca Her zaman izin verilen olarak ayarlanmış uygulamalar kullanılabilir.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal