EMUI Assistant — Yetersiz Telefon Depolama Alanı Sorununu Çözmeniz İçin Beş İpucu

 

128 G'lik bir telefonda bile bellek yetersizliğinden hiç rahatsız oldunuz mu? Yeterli alan olmamasını geçmişte bırakmak için telefon depolama alanını optimize etmeye yönelik aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

1.İpucu: Daha az kullanılan uygulamaları kaldırma

Çok sayıda uygulama yüklemek, büyük miktarda sistem depolama alanı kaplayabilir, bu nedenle nadiren kullandığınız uygulamaları kaldırmak ve silinecek verileri bulup seçmek için Depolama > TEMİZLE seçeneğine gitmek iyi bir fikirdir .

 

 

2. İpucu: Fotoğrafları ve videoları yedekleme

Fotoğraflar ve videolar paha biçilemez olabilir, ancak aynı zamanda telefonunuzun değerli alanının çoğunu kaplarlar. Bunları silmek çoğu durumda uygun bir seçenek değildir, bu nedenle HUAWEI Bulut yedekleme özelliğini veya başka bir bulut depolama platformunu kullanarak bunları yedeklemek isteyeceksiniz.

 

 

3. İpucu: Optimizer'da Antivirüs yazılımı güncellemesini ve çevrimiçi taramayı etkinleştirme

Bazı uygulama web siteleri, göz atıldığında, telefonunuzun belleğinin yetersiz olduğunu gösterecek ve aslında kötü amaçlı olan uygulamalarını indirmeniz için sizi ikna etmeye çalışacak. Optimizer > Ayarlar'a gidin ve bu tür kötü niyetli aktörleri uzak tutmak için Antivirüs yazılımı güncellemesini ve çevrimiçi taramayı etkinleştirin.

 

4. İpucu: Alt kullanıcıları silme

Telefon depolama alanını serbest bırakmak için, artık kullanılmayan alt kullanıcıları silmek üzere Ayarlar > Kullanıcılar ve hesaplar > KULLANICILAR'a gidebilir veya oluşturduğunuz ve artık kullanılmayan tüm özel alanları arayıp temizlemek için Ayarlar'a gidebilirsiniz.

 

5. İpucu: Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme (Verilerinizi önceden yedeklemeyi unutmayın)

Telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra gereksiz veri ve dosyaların birikmesi kaçınılmazdır. Göz ardı edilirse, bu, bellek yetersizliğine ve yanıt vermeyen bir sisteme yol açabilir. Zarif bir çözüm, telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklemektir; bunun ardından, kişisel verilerinizi önceden yedeklediğiniz sürece, daha derinlemesine bir temizlik için telefonunuzun dahili depolamasını biçimlendirmeyi seçebilirsiniz

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal