Petal Search - Sadece Cep Telefonunuzu Kullanarak Tatilinizi Planlamanın Beş Püf Noktası

Petal Search | Yalnızca cep telefonunuzu kullanarak tatilinizi planlamanın beş püf noktası

Artık çoğu gezgin uçuş, otel ve etkinlik rezervasyonu yapmak için cep telefonlarını kullandığından, Skyscanner ve Huawei kolay ve tamamen uygun seyahat araması sunmak için ortaklık kuruyor. Skyscanner'dan alınan verilere göre, gezginlerin %86'sı bu tatillerde pandemi öncesine göre daha fazla veya aynı miktarda harcama yapmayı planlıyor.

Sınır kısıtlamalarının gevşetildiği ve gezginlerin yaz tatillerini planlamaya başladığı seyahat için çok uygun bir zamanda, çoğu kişi akıllı telefonlarından rezervasyon yapmayı tercih ediyor. Skyscanner tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre bu yıl, gezginlerin %86'sı pandemi öncesi ile aynı veya daha fazla harcamayı planlıyor ve bunların yarısı tatillerinde daha fazla para harcıyor. Diğer yerlerde, küresel arama hacmi bir önceki aya göre %20 oranında artarken, seyahat talebi dünyanın birçok bölgesinde geri dönüyor.

Çevrimiçi rezervasyonların yükselişi ve bunu avucunuzun içinden yapabilmenin sağladığı kolaylık, cep telefonunuzdan rezervasyonları çoğu teknoloji nesli için ortak bir şey haline getirdi. Bu bağlamda, Huawei ve Skyscanner, çoğu seyahat eden kullanıcı için hayatı kolaylaştıran cep telefonlarından yeni uçuş arama seçenekleri sunmak için bir ittifak duyurdu.

Bu iş birliği, milyonlarca kullanıcının Huawei'nin arama motoru Petal Search aracılığıyla en iyi uçuş, otel ve araç kiralama seçeneklerini bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Kullanıcılara seyahatlerini her yerden ve her zaman planlama kolaylığı sunmak için Huawei ekosisteminin seçeneklerini tamamlayan bir anlaşma.

Bu bağlamda şirket, bir sonraki tatilinizi sadece cep telefonunuzu kullanarak rezerve etmek, neredeyse hiç zaman harcamadan ve paradan tasarruf etmek için bazı ipuçlarını bir araya getirdi!

✔️ 1. Toplu taşımada veya öğle yemeğinde boş zamandan yararlanın: Tasarım mobilden de giderek daha kullanıcı dostu olduğundan, favori seyahat uygulamalarınızın masaüstü sürümlerine başvurmanıza gerek yoktur. Huawei'nin arama motoru Petal Search, son derece sezgiseldir ve hem uluslararası hem de yerel içerik sunan özel bir seyahat kanalına sahiptir, böylece ilgi alanlarınıza tam olarak uyarlanmış güzergahlar oluşturabilirsiniz. Skyscanner, Omio veya trivago gibi sektördeki büyük firmaların entegrasyonu sayesinde tatilinizle ilgili her türlü yönetim için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz.
✔️ 2. En iyi fiyata sahip günleri aramak için takviminize hatırlatıcılar koyun: Salı günleri genellikle seyahatlerinizi, özellikle de uçuşlarınızı ayırtmak için en iyi fırsatların olduğu gündür. Alarmlı bir randevu eklemek için takvim uygulamasını kullanmak iyi bir fikirdir.
✔️ 3. Gizli Modda göz atın: Farklı zamanlarda benzer aramalar yaparken fiyatların yükselmemesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Petal Search, farklı sekmeler açmanıza gerek kalmadan gizli modu etkinleştirmenizi sağlar. Profilinizden tek dokunuşla istediğiniz süre boyunca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
✔️ 4. Karşılaştırıcı kullanın: zaman ve para israfını önlerler. Dünya çapında milyonlarca uçuş kombinasyonu sunmanın yanı sıra, çeşitli seyahat seçeneklerinizin fiyatları değiştiğinde haberdar olmak için fiyat uyarıları ayarlayabilirsiniz. Böylece cep telefonunuzdan uçak biletinizi doğru zamanda ve hızlı bir şekilde satın alabileceksiniz. Karşılaştırıcıların bir başka avantajı da tek bir şirketle gidiş uçuşları ve farklı bir şirketle dönüş uçuşlarını seçebilmeleridir. Çoğu durumda daha ucuzdur!
✔️ 5. Yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek uygulamaları yükleyin: maceraya atılmadan önce ve mümkünse bir WiFi bağlantısı kullanarak tatiliniz boyunca işinize yarayacak uygulamaları indirin. Örneğin, çevirmenler, otel arama motorları, araç kiralama, coğrafi konum, restoranlar vb. Huawei'nin uygulama mağazası AppGallery'de bulabileceğiniz en kullanışlı olanlardan bazıları şunlardır:

🚩• trivago : rotayı değiştirmeye veya doğaçlama yapmaya karar verirseniz, hareket halindeyken otel rezervasyonu yapmak için.

🚩• Petal Maps: Huawei tarafından Android ve iO'lar dahil tüm ekosistemler için geliştirilen harita hizmeti. Harika özellikleri arasında, bağlantı olmadan bile hareket etmek için çeşitli bölgelerin haritalarının indirilmesi ve karayoluyla seyahat edersek çıkışlar konusunda kafamızın karışmasını önleyecek şerit kılavuzları yer alıyor.

🚩• iTranslate: Belirli zamanlarda dil engellerini aşması gereken uluslararası gezginler için bu uygulamanın çevrimdışı modu vardır, çevirdiğiniz metinleri sesli okuyabilir ve hatta mobil kamerayı kullanarak menüleri veya diğer işaretleri çevirebilir.

HUAWEI Mobil Servisler (HMS) Uygulamaları ile Üretkenlik ve Akıllı Yaşam Elde Etmenin Beş Yolu

Teknoloji söz konusu olduğunda, rahatlık ve işlevsellik anahtardır.

MWC 2022 sırasında HMS, uygulamaları için PC'ler ve mobil cihazlar arasındaki sınırları yıkmaya yardımcı olan ve herkes için daha iyi ve daha akıllı deneyimler sunan birkaç yeni özellik ortaya çıkardı.

İster Akıllı Ofis İşlevselliği aracılığıyla üretkenliği artırıyor, isterse Akıllı Yaşam aracılığıyla günlük olarak kolaylık sağlıyor olsun, HMS tüketicilere yepyeni, kusursuz bir deneyim sunuyor.

Aşağıdaki HMS uygulamalarıyla daha iyi üretkenlik ve Akıllı Yaşam elde etmenin yollarına göz atın!

PC için AI Search daha iyi üretkenlik sağlar

Birden fazla cihaz sahipliği artık norm haline geldiğinden, cihazlar arasında aynı dosyalara erişim hayati önem taşımaktadır. İster HUAWEI P50 Pro'nuzda bir sonraki sunumunuz için slaytlara erişebilmek, isterse MateBook X Pro 2022'nizde fotoğrafları düzenleyebilmek olsun, dosya paylaşımı üretkenlik ve Akıllı Yaşam için bir zorunluluktur.

HMS App'in AI Araması, PC Yöneticisi aracılığıyla bağlı cihazlarınızdan herhangi birinde verimli bir şekilde dosyalara göz atmanıza veya dosyaları bulmanızı sağlar. AI Search ayrıca, ihtiyacınız olan içeriği hemen seçebilmeniz için arama sonuçlarını kategoriye göre akıllı bir şekilde görüntüleyerek arama modellerinizi öğrenir ve uyarlar.

HUAWEI Assistant·TODAY ile kendi PA'nıza sahip olmanın keyfini çıkarın

HUAWEI Assistant·TODAY ile gerçek zamanlı hava durumu tahminleri, haber güncellemeleri ve hatta günlük programınız ile tek bir yerde güncel kalın. Hatta özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kartları ekleyerek, sürükleyerek ve birleştirerek mizanpajı özelleştirebilirsiniz.

PC'de HUAWEI Assistant·TODAY ile aynı zamanda birden fazla cihazdan senkronize edilmiş dosyaları görüntüleyebilir ve fiziksel olarak cihazları değiştirmenize gerek kalmadan belgelerinize ve bilgilerinize hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayabilirsiniz. Cihazlar arasında güçlü veri entegrasyonu sayesinde, PC ve akıllı telefonlar kablosuz olarak bağlanabilir ve size her zaman, her yerde cihazlar arasında ihtiyacınız olan şeye erişmenizi sağlar.

Hepsi bu kadar değil - iş akışınızın bir parçası olarak akıllı telefonunuzdaki belgeleri kopyalayıp bilgisayarınıza yapıştırmanız mı gerekiyor? HUAWEI Assistant·Today on PC, cihazlar arası erişimi mümkün kılarak maksimum verimlilik sağlar.

PC için HUAWEI Mobil Bulut ile görevlerinize cihazlar arasında devam edin

Hareket halindeyken ilham aldınız ve fikrinizi gerçeğe dönüştürmek mi istiyorsunuz? HUAWEI Mobile Cloud'un cihazlar arası senkronizasyonu, fikirlerinizi akıllı telefonunuza not etmenize ve ardından ofise ulaştığınızda PC'nizde kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanır. Tüm cihazlar, HUAWEI Kimliği ile tek bir oturum açma yoluyla senkronize edilir.

Ayrıca, PC için HUAWEI Mobil Bulut ile yeni cihazları kolayca hızlandırın. Kart tabanlı tasarım ve gerçek zamanlı veri senkronizasyonu gibi özelliklerle evinize yeni cihazlar sokabilir ve tüm ilgili verileri ve kişisel arama alışkanlıklarınızı yeni cihazınızla senkronize edebilirsiniz. Kolay!

AppGallery'yi kullanarak Uygulamaları PC'nize indirin

HUAWEI Mobil Uygulama Motoru tarafından desteklenen PC için AppGallery aracılığıyla favori mobil uygulamalarınızı dizüstü bilgisayarınıza indirin. Uygulamaları yeniden yüklemeye gerek kalmadan kullanıma hazır yüksek kaliteli uygulamalara ve hızlı uygulama bölümüne erişin. Ödemesini yapmış olduğunuz Uygulamaları akıllı telefonunuza indirmek için PC'nizde HUAWEI Kimliğinizle oturum açmanız yeterlidir.

Petal Search'ün "Hepsi Bir Arada" Arama Deneyimi

PC web ve mobil cihazlarda kullanılabilen Petal Search, arama deneyiminizi geliştiren çok sayıda işlev sunar. Örneğin, herhangi bir bağlantıya tıklamak zorunda kalmadan doğrudan arama sonuçlarınızdan kolayca uçuş ve otel rezervasyonu yapın.

Yeni mahallenizdeki en iyi yerel restoranı bulmak ister misiniz? Sorun değil! Petal Search, yakınınızdaki restoranlar, mağazalar ve hizmetler gibi en iyi önerilere göz atmanızı sağlayan Petal Haritalarında Yakın Yaşam hizmetleri sağlayarak arama deneyiminizi daha da geliştirir.

Ayrıca, sevdiğiniz bir eşyayı taşıyan birini görürseniz, eşyanın fotoğrafını çekin ve Petal Search'ün Görsel Aramasını kullanarak o eşyayı çevrimiçi satan mağazaları bulun. Veya akılda kalıcı bir şarkı duyarsanız, akıllı telefonunuzu kullanarak kaydedin ve az önce hangi şarkıyı duyduğunuzu size söylemek için Petal Search'ün Petal Go “Şarkıyı tanımlayın” özelliğini kullanın. Bu mükemmel bir cep arkadaşı!

Size tüm ihtiyaçlarınızı ve daha fazlasını sağlayacak tek bir arama motoru arıyorsanız, Petal Search tam size göre bir platform. Gelin ve kendiniz deneyin ve nihai arama deneyiminin kilidini açın!

Bazı işlevler yalnızca Petal Search uygulaması ve Petal Search Mobile web üzerinden kullanılabilir.

EMUI 12; Müzik Severler İçin EMUI 12'nin Yeni Ses kontrol Paneline Mutlaka Bakmalı

Ne sıklıkla müzik dinlersin? Günün farklı saatlerinde en sevdiğiniz çalma listelerinden birini çalıyor olabilirsiniz. Mobil akış uygulamaları, 7/24 müzikle çevrili olmamızı sağladı. Tek ihtiyacımız olan bir akıllı telefon, bir Bluetooth hoparlör ve istediğimiz zaman harika müzikle dünyayı boğmak için bir çift kablosuz kulaklık. Birçok şirket, kullanıcılara mümkün olan en iyi ses deneyimi için son teknoloji ürünü donanımlar sunmak için ses ürünleri alanında rekabet eder. Ama bir şeyi unutuyorlar.

Yazılım, cihazlarınızda müzik dinleme şeklinizi büyük ölçüde iyileştirebilir ve yeni EMUI 12'nin piyasaya sürülmesiyle, Huawei bize tam olarak nasıl olduğunu gösterdi.

Ses Kontrol Paneli

Ve nasıl çalışır? Kullanmak istediğiniz cihazlarla başlar. Huawei, ekosistemini akıllı telefonunuzdan hoparlörünüze ve kulaklığınıza kadar her şeyin bir düğmeye dokunarak bağlı ve kullanıma hazır olacak şekilde tasarladı.

Aralarında geçiş yapmak, örneğin evden çıkıp dışarı çıkmak istediğinizde, sıkıcı ve zaman alıcı olabilir. Önce Ayarlar uygulamasında hoparlörünüzün telefonunuzla eşleştirmesini kaldırmanız ve hatta daha hızlı bir işlem için Bluetooth'u tamamen kapatmanız gerekir. Ardından kulaklığınızı açın ve akıllı telefonunuza bağlanmadan önce sinyalin alınmasını bekleyin. Toplanıp dışarı çıkmaya çalışırken tüm bu güçlük, ihtiyacın olan son şey.

Huawei ses cihazları ve bir Huawei akıllı telefon kullanıyorsanız, işler çok farklıdır. Akıllı telefondaki yepyeni EMUI 12 ile ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru hızlıca kaydırarak ses kontrol paneline erişebilir ve tek bir dokunuşla hoparlörler ve kulaklıklar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu kadar basit. Minimalist ve kullanımı kolay bir arayüz ile, Ses Kontrol Merkezi, müzik çalmak için kullanılacak cihazı hızlı bir şekilde seçmenize olanak tanır ve ses anında o cihaza geçer. Bağlantıyı kesmek ve yeniden bağlanmak yok, Bluetooth'u kapatıp açmak yok, zaman kaybetmek yok.

Sadece Bir Dokunuşla Yüksek Sesle Paylaşın

Meslektaşlarınızla çalışırken veya arkadaşlarınızla ders çalışırken müzik dinlediğinizi ve gerçekten nostaljik bir şarkının çaldığını hayal edin. Belki de size hayatınızda yaşadığınız özel bir anı hatırlatır. Genellikle, ayarlarda kulaklığınızın bağlantısını kesmeniz ve ardından şarkıyı telefonunuzun hoparlörlerinden çalmanız gerekir, bu da şarkının hakkını vermeyebilir.

EMUI 12'deki Huawei ses kontrol paneli ile tek yapmanız gereken, şarkıyı düzgün bir şekilde kutlamak için zengin bas ve net vokal frekanslarından yararlanarak Bluetooth hoparlörünüzün simgesine ve ses geçişlerine dokunmak. 

Programınıza ayak uyduran müzik

Belki de müziğin keyfini tek başınıza çıkarmayı tercih ediyorsunuz? Birçoğumuz spor yaparken en sevdiğimiz şarkıları dinliyor, dış dünyanın farkındalığını kaybediyor ve sizi müziğe ve vücudunuza kaptırıyoruz.

Koşudan döndüğünüzde ve müziğiniz hala kulaklığınızda çalıyorsa, EMUI 12'nin ses kontrol paneli, müziği bir dokunuşla hoparlöre geçirmenizi sağlar. EMUI 12 ile artık Bluetooth bağlantısını beklemek zorunda değilsiniz, müzik istediğiniz yerde sizi takip ediyor.

Akış İçin Daha Akıllı Bir Yol

Sonuç olarak, bu tek ses kontrol paneli gereci, müziğinizin nereden aktığı ve nerede çaldığı üzerinde tam kontrol sunar. Arayüzde ileri geri kaydırmak, ayarlara gitmek veya farklı uygulamaları açmak zorunda kalmadan EMUI 12, kullanıcılara müzik deneyimlerini ihtiyaçlarına göre uyarlama özgürlüğü veriyor.

EMUI 12'deki bu kadar basit ama sezgisel bağlantı özellikleriyle, Huawei'nin düşündüklerini tek bir donanım parçası olarak tamamen yeniden tanımladığını söylemek abartı olmaz. Şirketin 1+8+N stratejisi ile olasılıklar neredeyse sonsuzdur. Tüm cihazları sorunsuz bir ekosistemde birleştirerek, birden fazla cihaza hizmet vermek için tek bir hub kullanılabilir.

Huawei Telefonunuzda Dijital Denge Nasıl Kullanılır?

Hemen hemen her şey için telefonlarımıza güvenmeye başladığımızdan, sağlıklı ve sağlıklı bir dijital yaşam tarzı yaşamak giderek daha zor hale geldi. Aşırı günlük ekran süreleri, görme ve uzun vadeli sağlığa zarar verebilir. Neyse ki, Huawei telefonları, ekran zamanını yönetmeyi çok kolay hale getiren Dijital Denge ile donatılmıştır.

Dijital Denge nasıl kullanılır

Digital denge üç modla gelir: Ben, Çocuğum ve Yaşlı aile üyesi; bunların tümü Ekran süresini, Uygulama ve hizmet sınırlarını ve Dışarıda zaman ayarlarını destekler. Çocuğum modu, sağlıklı çocukluk gelişimini geliştirmeye yardımcı olmak için Ekran süresi yönetimi, İçerik kısıtlamaları ve Konum paylaşma özellikleriyle birlikte gelir.

Ekran süresi nasıl hesaplanır?

 

Bir uygulamanın ekran süresi yalnızca ön planda kullanıldığında sayılır. Her zaman kullanılabilen, çıkılan veya arka planda çalışan uygulamalar için, çalışma süresi Ekran süresine dahil edilmez.

 

İşte biraz daha detay:

Ekran süresi, tüm kısıtlanmış uygulamaların toplam ön plan kullanım süresidir (çocuklar için varsayılan olarak 2 saat).

Uygulama ve hizmet sınırlarında, bir veya daha fazla uygulama için Kullanımı sınırla, Her zaman izin verilir, Hiçbir zaman izin verilmez ve TÜMÜNÜ YÖNET'i ayarlayabilirsiniz.

▲Her zaman kullanımına izin verilen uygulamaların kullanım süresi, Ekran süresinden sayılmaz.
▲Kullanımı yasak olan uygulamalar, Ekran süresi boyunca bile kullanılamaz.
▲ TÜMÜNÜ YÖNET aynı anda birden fazla uygulama için toplam kullanım sınırı ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, iki uygulama seçip Sınırlı kullanımı 30 dakika olarak ayarladığınızda, iki uygulamayı toplam 30 dakika boyunca kullanabileceksiniz.

Uygulama kullanımınız belirlenen Kullanım Sınırını aştığında, sistem uygulamaların çalışmasını otomatik olarak engeller. Hala yapmanız gereken şeyler varsa kullanım süresini uzatmayı tercih edebilirsiniz.

Dışarıda zamanı ayarlandığında, yalnızca Her zaman izin verilen olarak ayarlanmış uygulamalar kullanılabilir.

Flat Lay Fotoğraf Nedir? Mükemmel Flat Lay Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

 

 

Flat Lay Fotoğraf Nedir? Mükemmel Flat Lay Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

 

İnsanlar, ürünlerini tanıtmak ve kullanıcıların dikkatini çekmek için daha şık ve etkileyici fotoğraflar çekiyor. Flat Lay fotoğrafçılık, bu iş için biçilmiş kaftan. Kameraya ve fotoğrafçılığa merakınız varsa, son yılların popüler çekim tarzı "Flat Lay"e gelin beraber göz atalım. 

 

Flat Lay Fotoğraf Nedir?

 

Flat Lay, stilize edilmiş bir sahnenin 'yukarıdan aşağıya' (havadan) bir çekimi olup, genellikle teması, bir ürün çekimi veya en sevdiğiniz şeylerin bir karışımı olarak belirlenir. 

 

Çekim İpuçları

 

1. Konunuzu Seçin

İlk düşünülmesi gereken şey, fotoğrafın amacı nedir? 

Fotoğrafta verilecek mesajı düşünün ve kullanacağınız sahne reklam nesneleriyle net olduğundan emin olun

 

2. Nesneleri Belirleyin

Artık neyin fotoğrafını çektiğinizi bildiğinize göre, sahnenin hikayesini anlatmaya yardımcı olacak öğeleri toplayın. Pastanın tazeliğini vurgulamak için malzemeleri kullanın. 

 

Kullanıcının dikkatini çekmek için sade ve günlük nesneleri ekleyin. 

 

3. Harika Arka Planları Kullanın

Arka planınız, öne çıkarmak istediğiniz şey için sahneyi ayarlar. Düz beyaz fonlar her zaman güvenli olsa da, dokulu şekillendirmeler kullanarak ekranınızın görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Tercihen düz zemine ihtiyaç vardır. 

 

4. Flatlay'inizi Geliştirin

Doku ekleyerek veya insani bir dokunuş ekleyerek flatlay'ınızı bir sonraki seviyeye taşıyın. 

 

Doku için bir dantel parçası koyun veya görünmeyen bir konuyu eklemek için el yazısı bir not ekleyin. 

 

5. Uygun ışık kullanın

Yani bir arka planınız var ve öğelerinizi dikkatlice yerleştirdiniz ve fotoğrafı çektiniz, ancak bir şeyler hala yanlış. Muhtemelen ışık ve filtrelerden kaynaklıdır. 

Dolaylı doğal ışıkta çekim yapmayı deneyin. Çok fazla değil, çünkü nesnenizin üzerine gölge düşüreceksiniz. 

Fotoğrafçı lambalarınız ve çok fazla olmadıkça asla yapay ışık altında çekim yapmayın. Aksi takdirde, üzücü bir sarı fotoğrafla karşılaşabilirsiniz. 

Flatlay'ınızın başarılı olmasını istiyorsanız, beyaz arka planda çekim yaparken biraz UZUN POZLAMA'ya ihtiyacınız var.

Kamera flaşı kullanmaktan kaçınmayı deneyin.

 

6. Katmanlarla Derinlik Oluşturun

 

Katmanlama, biraz fazla düz görünüyorsa çerçevenize derinlik ve hareket eklemek harika olacaktır. 

 Daha fazla derinlik ve doku için farklı boyutlarda tabakları koyarak ve ana konunuzu üstüne yerleştirerek, tabağınızın altına bir havlu veya bez ekleyerek derinlik yaratabilirsiniz.

 

Burada olduğu gibi, doku eklemek için telefon not defterinin üstüne yerleştirildi. 

 

 

Alternatif olarak, doğal çekim için kameraya daha yakın duran nesneleri ve yüzeyine yerleştirildiğinde daha kısa olan diğer nesneleri bulabilirsiniz.

 

7. Açınızı Ayarlayın

Harika bir Flat Lay'in sırrı, fotoğrafı düz yüzeyinize paralel bir açıdan çekmektir. Bunu yapmak için doğrudan konunuzun üzerine gelmelisiniz.

 

8. Birlik Yaratın

Arka planın, yerleştirdiğiniz nesnelerle birlikte uyumlu olması gerektiği gibi, öğelerin de birbirleriyle uyumlu olması gerekir.

 

 

Elde etmeye çalıştığınız görünümü ve hissi yakalayabilmek için küçük ayrıntılara dikkat edilmelidir. 

Fotoğraftaki tüm öğeler - dokulardan, arka plandan, renk seçiminden ve tabii ki nesnelerin kendisinden - bu hissi uyandırmak için birlikte çalışmalıdır. 

 

9. Minimal Başlayın

Flat Lay fotoğrafçılık genellikle kendi alanlarında temiz bir şekilde oturan, arka plandan başka hiçbir şeyle çerçevelenmeyen öğelere dayanır. Açıkçası, bu daha sonra devam edebileceğiniz bir kuraldır, ancak baştan basitliği hedeflemek, başarılı bir imaj oluşturmanın temelidir.

 

Mümkün olduğunca az öğeyle başlamak, bir sahne oluşturmanın harika bir yoludur. 

 

Daha sonra, her yeni öğenin bir kuruluma eklemek için nasıl çalışacağını anlayabilirsiniz, bu da onların dağınıklık yaratmak yerine zaten yerleştirdiğiniz şeyi tamamlamasını sağlar.

 

Düzeninizi oluştururken her aşamada çekim yaptığınızdan emin olun. Sadece daha fazla resimle gelmekle kalmayacak, aynı zamanda oturup resimlerinizi düzenlemeye geldiğinizde bir sahneyi nasıl oluşturacağınızı öğrenmeye devam edeceksiniz.

 

10. Geometrik Düşün

İnsan gözü geometriyi sever. Flat Lay fotoğrafçılığı hoş şekiller, net çizgiler ve farklı açılar oluşturmak, ilgi çekici ve tatmin edici görüntüler oluşturmanın kısayoludur.

 

Kameranızın çerçevesi - ister kare, ister 3:2 veya 4:3 olsun - sahneye kendi geometrisini dayatır ve daha sonra üzerine inşa edeceğiniz temeli oluşturmanıza yardımcı olur.

 

11. Taşmaktan Korkmayın

Evde düz fotoğraf çekmemiz için birçoğumuzun yaşadığı en büyük sorun yeterli alana sahip olmamaktır. Bu durumda çerçevenizi aşmak, akla gelen seçenekler arasında bulunuyor.

 

Örneğin, bir izleyicinin ne olduğunu anlamak için yalnızca bir dizüstü bilgisayarın köşesini ve klavyesini görmesi gerekebilir. Bu da sizi öğenin tamamını dahil etmek zorunda kalmaktan kurtarır.

Taşma aynı zamanda yaratıcı bir seçim olabilir. İzleyiciyi içinde görünen her şeye dayanarak çerçevenin dışında ne olduğunu hayal etmeye teşvik ederek flat Lay fotoğrafınıza bir mükemmellik hissi verir.

 

 

 

Flat Lay, temel olarak bu şekilde çekiliyor. Siz nasıl fotoğraflar çekiyorsunuz?

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal