Huawei P50 Pocket VS Samsung Galaxy Z: Büyük Karşılaştırma!

Katlanır ekran tasarlayan en eski cep telefonu üreticileri olarak, iki marka Huawei ve Samsung sürekli rekabet halindedir ve ayrıca sürekli olarak katlanır ekranlı cep telefonlarını günceller ve yinelerler. Ancak Huawei ve Samsung'un katlanır ekranlı cep telefonu anlayışları farklı olduğu için, katlanır ekranlı cep telefonlarının tasarım fikirleri ve odak noktasında da büyük farklılıklar var. 

Bu sefer size görünüm, donanım parametresi yapılandırması, kamera fotoğraf efektleri, pil kapasitesi ve hızlı şarj dahil olmak üzere Huawei P50 Pocket ile Samsung Z Flip 3 arasında çok yönlü bir karşılaştırma getiriyorum.

Tasarım ve Görünüm

Huawei P50 Pocket ve Samsung Z Flip3, yukarı ve aşağı katlama tasarımını benimsiyor ve katlama fikirleri tamamen aynı ve Huawei P50 Pocket ve Samsung Z Flip3, ekran delme tasarım fikrini benimsiyor.

Huawei P50 Pocket, 2790X1188 piksel ekran çözünürlüğüne sahip 6.9 inç OLED ekrana sahip, ekran 1440 Hz yüksek frekanslı PWM karartmayı destekliyor ve yenileme hızı 120 Hz'yi destekliyor.

Samsung Z Flip3, 2640×1080 ekran çözünürlüğüne sahip 6.7 inç AMOLED ekrana sahip ve ekran 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızını destekliyor. Huawei P50 Pocket Burda bir tık önde.

Her ikisi de kilidi açmak için yan parmak izi tanımayı destekler

Esnek katlanır ekran, ekranın altındaki parmak izi tanıma kilit açma teknolojisini geçici olarak destekleyemediğinden, Huawei P50Pocket ve Samsung Z Flip3, güç düğmesi entegre parmak izi tanıma kilit açma teknolojisini kullanıyor. Ve parmak izi tanıma kilidi açma konumundan, Huawei P50 Pocket ve Samsung Z Flip3 temelde aynı.

Performans

Hem Huawei P50 Pocket hem de Samsung Z Flip3 Snapdragon 888 işlemcilerle donatılmıştır, ancak ne yazık ki Huawei P50Pocket Snapdragon 888 4G işlemciyle, Samsung Z Flip3 ise Snapdragon 888 5G işlemciyle donatılmıştır, dolayısıyla Huawei P50Pocket Snapdragon 888 4G işlemciyle donatılmıştır. 5G ağları desteklenmez.

Bununla birlikte, yazılım açısından, Huawei P50Pocket bir Harmony OS sistemi ile donatılırken, Samsung Z Flip3, Android sisteminin derinlemesine özelleştirilmesine dayanan bir işletim sistemi ile donatılmıştır. 

Kamera 

Kalbinizin katlama makinesi kralı olan Huawei P50 Pocket ve Galaxy Z Flip 3 gerçek telefon
Huawei P50Pocket gövdesi, bir kamera lensi ve ikincil ekran tasarımı ile donatılmıştır ve Samsung Z Flip3 de aynı şeklilde .

Huawei P50Pocket, 40 megapiksel ana renkli kamera + 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera + 32 megapiksel süper spektral kamera kombinasyonunu kullanırken, Samsung Z Flip3 12 megapiksel ana lens + 12 megapiksel ultra ile donatılmıştır. -geniş açılı lens kombinasyonu. Kamera lensinin konfigürasyonundan, Huawei P50Pocket'in kamera konfigürasyonunun Samsung Z Flip3'ün kamera konfigürasyonundan daha yüksek olduğu açıkça görülüyor.

Huawei P50Pocket, 4000 mAh pil ile donatılmıştır ve 40W hızlı şarj özelliğini destekler.

Samsung Z Flip3, 15W şarjı destekleyen 3300mAh pil ile çalışıyor. Pil kapasitesi ve şarj özellikleri açısından Huawei P50Pocket, Samsung Z Flip3'ten daha iyi.

Karar

Kalbinizdeki katlama makinesi kralı Huawei P50Pocket ve Samsung Z Flip 3 gerçek telefon
Huawei P50Pocket, kamera konfigürasyonu, pil ve hızlı şarj özellikleri açısından Galaxy Z Flip 3'ten daha iyi. Bu nedenle, daha iyi kamera ve pil ömrü ile hızlı şarj efektlerini deneyimlemek istiyorsanız, Huawei P50Pocket düşünmeye değer.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal