HUAWEI Mate 50 Serisi 6 Eylül'de Tanıtılacak!

Huawei Mate 50 serisi resmi olarak 6 Eylül'de piyasaya sürülecek. Görünüşe göre, başlangıçta yalnızca Çin'de görünecek olan toplam dört yeni akıllı telefon bizi bekliyor. Ancak üreticinin bir sürprizi var: Mate 50 Pro ile çentik tasarımı görünüşe göre geri dönüşünü kutlayacak.

Huawei, Çin sosyal ağı Weibo aracılığıyla Mate 50 serisinin 6 Eylül Salı günü tanıtılacağını duyurdu. Bu, altın bir metal yüzüğün belirgin bir şekilde görüntülendiği bir teaser görüntüsünden ortaya çıkıyor. Bu, Mate 50 Pro'nun yuvarlak kamera modülüne bir göndermedir. Son Mate amiral gemisi Mate 40 serisinin piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra Huawei, yeni nesil premium, iş odaklı akıllı telefonlarla geri dönmeye hazırlanıyor. Huawei Mate 50 serisi geliyor ve şimdi Çin'de 6 Eylül'de yapılacak bir lansman etkinliği için onaylandı. 

Huawei, bir dağ gün batımının ortasında büyük, dokulu bir metal halka gösteren bir lansman posteri paylaştı. Bu belki de kamera ünitesi tasarımı için bir teaser olabilir. Son sızıntılarla kesinlikle uyumlu.

Şirket, başta Google olmak üzere bir dizi önemli akıllı telefon iş ortağına erişimini kaybetmesine rağmen akıllı telefon pazarında mücadele etmeye devam ederken, hala yadsınamaz donanım özelliklerine sahip cihazlar üretiyor. Her zaman olduğu gibi, telefonların çok güçlü kameralara ve ekranlara sahiptir.

Sızan özellikler, çift diyafram geçişli 50 megapiksel ana kamera göreceğimizi gösteriyor. Ayrıca telefoto zoom ve ultra geniş kameranın yanı sıra 120 Hz'lik uyarlanabilir yenileme hızına sahip büyük bir ekran da var. İlk söylentiler Mate 50 Pro'nun büyük bir pille geleceğini öne sürdü, ancak yeni sızıntılara göre, Pro ve normal Mate 50 modellerinde sırasıyla oldukça standart 4500mAh ve 4400mAh kapasiteler göreceğimizi gösteriyor.

Mate 50 Pro ve Mate 50'nin seramik destekli bir Porsche Design "RS" modeli ve daha ucuz bir Mate 50E ile birlikte piyasaya sürüleceği söyleniyor.

HUAWEI Mate 50 Serisinin Tasarımı ve İşlemcileri Sızdırıldı! - Huawei  Destek Sitesi - Telefon, HarmonyOS, EMUI, Matebook

Huawei Mate 50'nin temel sürüm, E, Pro ve RS Porsche Design olmak üzere 4 modelle geldiği bildiriliyor. Bu telefonlar düz ve kavisli kenarlı ekranlara sahiptir. Ancak, ekrandaki bu ana değişiklik, Pro modellerinde çentik olarak geliyor.

Sızıntılara göre Huawei Mate 50 serisi bu işlemciler tarafından donatılacak.

  • HUAWEI Mate 50E - Snapdragon 778g
  • HUAWEI Mate 50 - Snapdragon 8 Gen 1 4G
  • HUAWEI Mate 50 Pro - Snapdragon 8+ Gen 1 4G
  • HUAWEI Mate 50 Porsche Design - Snapdragon 8+ Gen 1 4G

Öte yandan, XMAGE tarafından desteklenen yeni kamera görüntüleme sistemini getirecek. Huawei, Leica'dan ayrıldıktan sonra bu yeni kamera teknolojisini piyasaya sürdü. Ancak, Çinli teknoloji devi XMAGE'i uzun süredir geliştiriyor gibi görünüyor. Önceki pozlardan, Huawei Mate 50 serisinin Huawei Mate 40 serisine benzer yuvarlak kamera sistemine sahip olacağını ancak kamera tasarımının mevcut Mate 40 serisinden daha büyük olabileceğini öğrendik.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal