HUAWEI Mate 50 Pro Hakkında Tüm Bilgiler

Mate serisinin ilk akıllı telefonunun piyasaya çıkışından tam on yıl sonra Mate ailesinin en yeni üyesi HUAWEI Mate 50 Pro hakkında konuşacaz. HUAWEI Mate 50 Pro, HUAWEI Mobile Services ekosistemi ile kullanıcı deneyimini geliştiren son teknoloji donanım ve benzersiz yazılım özelliklerine sahiptir. 

HUAWEI Mate 50 Pro, simetrik halka tasarımı ve kamerayı çevreleyen kabartmalı Clous de Paris deseni ile akıllı telefon estetiğinde büyük bir adımı temsil ediyor. HUAWEI Mate 50 Pro, sosyal medyada paylaşmak için mükemmel anları yakalamak için ultra geniş odak uzaklığına sahip bir XMAGE kamera, ultra çok yönlü fotoğraf özelliklerine sahip ilk 10 kademeli ayarlanabilir mekanik diyafram kamerası da içeriyor.

Tüm bu akıllı özellikler, HUAWEI Mate 50 Pro'da piyasaya sürülen ve daha sezgisel ve akıllı bir kullanım için çok çeşitli akıllı hizmetler ve yeni çoklu görev yetenekleri sunan EMUI 13 işletim sistemi ile daha da geliştirildi. EMUI 13, paylaşımı yönetmek ve kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için mobil hizmetler ekosisteminden yararlanan SuperHub işlevselliğini sunuyor. SuperHub, platformları ve uygulamaları birbirinden ayrı tutan tüm engelleri yıkarak cihazlar arasında veri aktarımını basitleştiriyor.

KALITELI IŞÇILIK VE KLASIK TASARIM

Mate serisinin her zaman ayırt edici özelliği olan eksenel simetriye ek olarak HUAWEI Mate 50 Pro, en küçük ayrıntısına kadar yenilenmiş bir güzellik sergileyen çok zarif Clous de Paris kabartma motifini de ilk kez kullanıyor.

HUAWEI Mate 50 Pro'nun arka kısmı camdan yapılmıştır ve akıllı telefona farklı ve zarif bir görünüm kazandıran Gümüş ve Siyah olmak üzere iki renkte mevcuttur. HUAWEI Mate 50 Pro, ıslak ve tozlu ortamlarda kullanım için IP68'e kadar suya dayanıklıdır.

Mate 50 Pro: Huaweis neues Top-Smartphone für 1200 Euro und ohne  Google-Dienste | heise online,

ULTRA DIYAFRAM XMAGE KAMERA

Huawei, tüketicilere görüntüleme tarzı ve çekim deneyimi açısından bilim ile kültürü ve estetik ile teknolojiyi harmanlayan yeni bir çekim paradigması sunmak amacıyla bu yılın Temmuz ayında mobil görüntüleme markası 'XMAGE'i piyasaya sürdü.

XMAGE'in benzersiz özellikleri, Huawei'nin tescilli uygulama mağazası HUAWEI AppGallery'de bulunan çeşitli araçlar ve uygulamalarla birleştiğinde, tüm büyük sosyal ağ trendleriyle aynı seviyede gelişmiş fotoğraf ve video paylaşımına olanak tanıyor.

HUAWEI Mate 50 Pro, optik sistemde hem optiklerin mekanik yapısında hem de yazılım düzeyinde teknoloji ve görüntü işlemede önemli yükseltmeler içeren, mekanik 10 kademeli ayarlanabilir diyafram açıklığına sahip son teknoloji ürünü ultra geniş odak diyaframlı bir kamera ile donatılmıştır.

Cihaz, Otomatik mod ve Profesyonel mod ile amatör ve profesyonel fotoğrafçılara yönelik seçenekler sunuyor. Otomatik modda, akıllı lens diyafram boyutunu belirlenen sahne ve çekim senaryosuna göre ayarlarken, Profesyonel moda geçildiğinde alan derinliği ve bulanıklık derecesi manuel olarak ayarlanabiliyor. Bu işlevler Petal Search tarafından mükemmel bir şekilde yakalanarak kullanıcıların her türlü ışık koşulunda herhangi bir nesnenin net fotoğraflarını çekmesine ve AI Görüntü Arama işlevi ile çevrimiçi olarak aramasına olanak tanır.

Gelişmiş donanım ve algoritmalar, hareketsiz görüntü yakalamayı iyileştirmek için birlikte çalışır. XMAGE kamera, görüntü parlaklığını, ışık ve gölge ayrıntılarını ve soğuk ve sıcak tonlar arasındaki kontrastları mükemmel bir şekilde ayarlamak için XD *** Pro görüntü motoru ve yüksek ışık yakalama ile birlikte çalışan geniş bir f/1.4 diyafram açıklığına sahiptir.

HUAWEI Mate 50 Pro, en iyi seyahatlerinizin önemli anlarını yakalamak için her zaman hazır olan mükemmel bir seyahat arkadaşıdır. Öyleyse neden HUAWEI AppGallery'ye gidip SkyScanner veya Booking.com gibi uygulamaları indirmiyor ve dünyanın diğer ucuna bir seyahat rezervasyonu yapmıyorsunuz? Gece modu, loş ışıklı ortamlarda bile belirgin aydınlık ve karanlık alanlara sahip görüntülerin yakalanmasını sağlar. Portre modu, fotoğrafın öznesini öne çıkarmak için arka plana doğal bir bulanıklık uygular ve tüm sosyal güncellemeler için mükemmel olan, kendinizin ve arkadaşlarınızın inanılmaz derecede canlı ve ayrıntılı çekimlerini sağlar. Buna ek olarak, periskopik telefoto lens 200X'e kadar yakınlaştırma aralığını destekleyerek uzaktaki her şeyi kullanıcının gözlerinin önüne getirir.

BENZERI GÖRÜLMEMIŞ PERFORMANS

HUAWEI Mate 50 Pro, performansı önemli ölçüde artıran en son teknolojiye sahiptir. SuperHold, sorunsuz çoklu görev sağlamak için belleği akıllı bir şekilde ayırarak kullanıcıların HUAWEI AppGallery'den indirilen birden fazla uygulamayı aynı anda açmasına izin verirken, sorunsuz ve duyarlı kullanım sağlar. SuperRender, kareler arasındaki aralığı piksel düzeyinde tahmin ederek güç tüketimini azaltıyor, yüksek kare hızlarında oyunu sabit tutuyor ve cihazın aşırı ısınmasını önlüyor. Bu özellik, Dragon Trail ve Might & Magic: Era of Chaos gibi AppGallery'deki en popüler oyunlardan bazıları da dahil olmak üzere Leghe Fantacalcio Serie A TIM gibi aksiyondan arcade'e, bulmacalara ve daha fazlasına kadar her tür oyuncu için oyun deneyimini geliştirir. SuperStorage, yinelenen dosyaları otomatik olarak kaldırır ve sık kullanılmayan uygulamaları sıkıştırarak cihaz kullanımını optimize eder. Bu da 8 GB RAM ve 256 GB ROM'a sahip bir akıllı telefonda 20 GB'a kadar alan tasarrufu sağlıyor. Özellikle kopyaların sık görüldüğü Petal Clip gibi uygulamalarda işlem yaptıktan sonra içeriği kaydeden ofis çalışanları için kullanışlıdır.

HUAWEI Mate 50 Pro, uzun pil ömrü için 4700 mAh pil ile donatılmıştır ve kablolu HUAWEI SuperCharge 66W veya 5oW kablosuz şarj ile şarj edilebilir. Süper yenilikçi güç tasarrufu modu, pil seviyesi %1'e düştüğünde SuperEnergy Boosting'i etkinleştirerek üç saatlik bekleme süresini veya 12 dakikalık arama süresini destekler.

EMUI 13, HIÇ BU KADAR SEZGISEL OLMAMIŞTI

HUAWEI Mate 50 Pro, tek dokunuşla gezinme ile günlük etkileşimleri basitleştiren EMUI 13'ü çalıştıran ilk üründür. SuperHub, kullanıcıların görüntüleri, belgeleri ve metinleri geçici olarak depolamasına ve bunları tek bir dosya grubunda paylaşmasına, uygulamalar ve cihazlar arasında kolay ve ücretsiz aktarımlar yapmasına olanak tanır. Dosyalar HUAWEI Cloud'dan, HUAWEI tarayıcısından veya başka bir uygulamadan indirilebilir ve herhangi bir engel olmadan cihazlar arasında paylaşılabilir.

Kapsamlı gizlilik ve güvenlik özellikleri gönül rahatlığı sağlar. Gizlilik Merkezi, hassas bilgilere erişen uygulamaların tüm davranışlarını gerçek zamanlı olarak kaydeder. Güvenlik Merkezi, HUAWEI Mate 50 Pro'nun genel bir güvenlik anlık görüntüsünü sağlar ve Uygulama Kilidi, Parola Kasası, Dosya Kasası, Cihaz Bul ve daha fazlasının etkinliklerini izler. Bu şekilde, Güvenlik Merkezi herhangi bir anormal etkinliği tespit edebilir ve cihaz için güvenlik önerilerini paylaşabilir. Kullanıcılar, HUAWEI AppGallery'de bulunan Revolut ve HUAWEI Pay (Intesa San Paolo ve Bancomat ile) gibi tüm ödeme uygulamalarında güvenli çevrimiçi işlemler yapabilirler.

HUAWEI Mate 50 Pro ayrıca Görüntü Gizliliği Korumasını da destekler. Bu, bir görüntüyü paylaştığınızda telefonun konum ve zaman gibi tüm hassas bilgileri sildiği anlamına gelir. Bu güvenlik özellikleri, AppGallery, Tarayıcı, HUAWEI Mobile Cloud ve Petal Search dahil olmak üzere HMS gizlilik ve güvenlik ayarlarıyla el ele çalışarak güvenli, özel ve çok yönlü güvenli bir dijital ortam sağlar.

HUAWEI Mate 50 Pro, HUAWEI AppGallery'deki tüm uygulamaların kullanımıyla kullanıcı deneyimini daha da geliştiriyor: Yaşam tarzı, seyahat ve navigasyon, finans, alışveriş ve eğlence dahil olmak üzere 18 kategoriden uygulamalar içeren mağaza, ister uygulama aramak ve indirmek için doğrudan HUAWEI AppGallery kullanarak ister Petal Search aracılığıyla üçüncü taraf bir hizmet kullanarak her zamankinden daha güvenli bir tarama sunuyor. Kullanıcı verileri her açıdan korunur ve güvenlidir. HUAWEI Mate 50 Pro, güçlü Huawei ekosistemi tarafından daha da güçlendirilen olağanüstü tasarımı, etkili bağlanabilirliği, görüntüleme teknolojisi ve sorunsuz akıllı etkileşimleri ile on yıllık Mate inovasyonuna uygun bir övgüdür.

Huawei Türkiye resmi sitesinde 8GB 256GB ve 8GB 512GB sürümleri bulunur. Siyah, turuncu ve gümüş olmak üzere 3 renk bulunur. Siyah ve gümüş renkleri için sadece 8GB 256GB depolama alanı mevcuttur ve fiyatı 32,999,00₺'den başlıyor. Turuncu rengi için sadece 8GB 512GB depolama alanı bulunur. Fiyatı ise 37,999,00₺'den başlıyor. Ayrıca FreeBuds Pro 2 hediye verilir.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal