HUAWEI MatePad 10.4 İçin HarmonyOS Stabil Sürüm Dağıtımı Başladı

Küresel pazarda Huawei, MatePad 10.4 tablet için HarmonyOS Stabil sürüm güncellemesini yayınlamaya başladı . 

Huawei MatePad 10.4 kullanıcıları, 2.0.0.241(C432E120R1P1) sürümü ile HarmonyOS 2 stabil güncellemesi alıyor. Belirtmek gerekirse, bu güncelleme 4.73 Gigabayt ağırlığındadır.

HarmonyOS 2.0 değişiklik günlüğü:

Ana ekran:  Uygulama simgesinde yukarı kaydırmak, yeni bir konuma sürüklenerek yeniden boyutlandırılabilen veya özel ana ekranınıza eklenebilen bir hizmet widget'ı oluşturur.

Denetim Masası:  Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırmak sizi Denetim Masası'na götürür. Kısayol düğmeleri paneline Cihaz Kontrolü erişimi eklendi, böylece tüm cihazlarınızı telefonunuzda gezinirken olduğu gibi aynı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Klasör:  HarmonyOS, uygulama sınıflandırması ve yönetimi için destek ekler. Standart bir klasöre basıldığında, istenen uygulamalara doğrudan erişim sağlayan büyük bir klasör görüntülenir.

HarmoynOS Yazı Tipleri:  HarmonyOS, adımsız yazı tipi Ağırlık ayarlamaları için destek sağlar ve yazı tipinin boyutunu ayarlar.

Kusursuz Performans:  Dokunmalar ve kaydırmalar dahil tüm işlemler, resimler ve videolar daha hızlı yüklendiğinden daha pürüzsüz ve daha doğaldır.

Görev yöneticisi:  Sık kullanılmayan uygulamaları kaydeden destek görevi durumu, yani başka bir uygulamaya geçtikten sonra bile önceki görevi kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Uygulama Koruması:  Uygulama Koruması modu, tüm uygulamaların yüklenirken kötü niyetli davranışlar, güvenlik açıkları, gizlilik riskleri ve diğer ilgili davranışlar için derin taramalara tabi olmasını sağlamak için varsayılan olarak etkindir. Bu, tüm sistemin güvenli çalışma ortamının korunmasına yardımcı olurken, riskli uygulamaların yüklenmesini önler

Nasıl Güncellenir:

Ayarlar uygulamasını ziyaret edin, Sistem ve güncellemeleri açın, Yazılım güncellemeleri üzerine dokunun ve ardından GÜNCELLEMELERİ DENETLE üzerine dokunun. Bir güncelleme mevcutsa, sistem bir ekran açar ve daha fazla ilerlemek için “İNDİR VE YÜKLE” düğmesine basmanız gerekebilir.

İndirdikten sonra güncelleme akıllı tabletinize yükleyecek ve yeniden başlatacaktır. Tüm senaryonun tamamlanması birkaç dakika sürebileceğinden, telefonun indirilen güncelleme paketini yüklemesine izin verin.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal