Huawei Mate 50 pro HarmonyOS 3.0 ile Temmuz Ayında Piyasaya Sürülecek!

 

Huawei Mate 50 serisi , Huawei'nin geçen yıldan bu yana lansmanını ertelediği için artık Huawei'nin en çok beklenen amiral gemisi oldu. ABD kilitlenmeleri ve pandemi ve temel bileşenlerin eksikliği nedeniyle, premium cihaz aylarca ertelendi.

 

Şimdi, Huawei'nin sıkı çalışması sayesinde koşullar düzeldi. Huawei, bu yıl Huawei Mate 50 serisini piyasaya sürecek. Ancak şirket henüz herhangi bir resmi veri açıklamadı ancak yeni amiral gemisiyle ilgili ilk bilgilerin çok yakında ortaya çıkması bekleniyor.

 

Şimdiye kadar edinilen bilgilere göre Huawei Mate 50 serisinin Temmuz 2022'de tanıtılması bekleniyor. Ayrıca, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ 4G yonga seti tarafından desteklenmektedir

 

Ancak okunabileceği gibi HarmonyOS 3.0 güncellemesi biraz daha uzun sürecek. Bu, Huawei Mate 50'nin henüz Huawei'nin işletim sisteminin en son sürümüyle görünmeyeceği anlamına geliyor. Çünkü HarmonyOS 3.0'ın tanıtımının Eylül ayına kadar olması beklenmiyor.

 

 

HarmonyOS 3.0'ın önceden test edilip edilmeyeceği henüz teyit edilemedi. Huawei'nin resmi planına göre, HarmonyOS 3.0 beta sürümünün başlangıçta Mart ayında, çıkış sürümünün ise Temmuz'dan önce piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak bu ertelendi ve şimdi bir betanın Mayıs ayında başlayacağı varsayılıyor.

 

 

 

HarmonyOS 3.0'ın kullanıcı arayüzü açısından pek bir şey değiştirmesi beklenmiyor, ancak etkileşim mantığı ve deneyim açısından önemli ölçüde geliştirilecek. Şişirilmiş sürüm 2.0 ile karşılaştırıldığında, sürüm 3.0'ın bazı basitleştirmeleri vardır ve daha hızlı ve daha kararlı olduğu söylenir.

 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal