HarmonyOS 3.0 Kararlı Değişiklik Günlüğü - Tüm Yeni Özelliklere Göz Atın

Birçok Huawei kullanıcısı özellikle HarmonyOS'un benzersiz Servis Widget'larınaakıllı klasörlerine ve diğer özelliklerine bayılıyor. HarmonyOS 3'te Bu tanıdık, kullanışlı özellikler yeniden gelişecek. Widget'ları birleştirme, istifleme veya daha fazla boyutta akıllı klasörü destekleme, size daha özgür ve verimli bir deneyim getirecektir. Bugün bir akıllı telefonun mobil ana ekranını paylaşıyorum ve HarmonyOS 3'ün yeni tasarımını şimdiden herkese açıklıyorum. Resmi sürüm 27 Temmuz'da yayınlanacak, bu yüzden bizi takip etmeye devam edin!

Tüketici İş Grubu ve Akıllı Araba Bölümü'nün Huawei CEO'su Yu Chengdong

HarmonyOS 3.0, 27 Temmuz'da piyasaya sürülecek, ancak genel geliştirici beta test kullanıcıları, yakında çıkacak olan bu işletim sisteminin tüm özelliklerini almaya başladı bile. Bu nedenle, tüm yeni özelliklerle birlikte eksiksiz HarmonyOS 3.0 değişiklik günlüğünü sizinle paylaşmak için buradayız.

HarmonyOS 3.0 nihai geliştirici beta sürümü 3.0.0.81 (DEVC00E80R3P8) derleme sürümüyle birlikte gelir ve 6.31 GB'lık devasa bir OTA paketi boyutuna sahiptir. Durum böyle değil çünkü HarmonyOS 3.0'ın yeni bir sloganı var - yaygın olarak kullanılan ve her zaman yeni.

Değişiklik günlüğüne göre, yeni sürüm size hizmet widget'ları ve büyük klasörler için yeni boyut desteği dahil olmak üzere daha iyi ana ekran kişiselleştirme seçenekleri getiriyor. Öte yandan, ana ekran düzeni yeni bir tek tıklama düzeni kayması aldı. Bu arada, Süper Cihaz özelliği artık daha fazla işlevsellik ile genişletildi.

Ayrıca, yeni HarmonyOS 3.0 sürümü daha iyi gizlilik ve güvenlik özellikleriyle birlikte gelir, özellikler gizliliği güvenli hale getirir ve veri erişimini şeffaf hale getirir. HarmonyOS 3.0 değişiklik günlüğünde aşağıda belirtilen çeşitli başka özellikler vardır.

HarmonyOS 3.0 Geliştirici Kararlı Değişiklik Günlüğü:

Yeni Etkileşim

Servis widget'ları, özgürce değiştirin:

İstiflenebilir: İstifleme durumu oluşturmak için aynı boyuttaki kartları sürükleyebilirsiniz, widget'ları görüntülemek için yukarı ve aşağı kaydırabilir veya aşağı çekip ardından silmek için sola kaydırabilir veya ayarlamak için sürükleyebilirsiniz.

Widget isteklerinizi tamamlayın veya ana ekrana ekleyin

Birleştirilebilir: Farklı boyutlardaki kartlar ve uygulama kısayolları istendiğinde sıralanabilir ve bir widget'ta serbestçe birleştirilebilir, birleştirilmiş kart yeniden boyutlandırmayı destekler veya birleştirilmiş bir şablon tek tıklamayla uygulanabilir.

Akıllı klasörler büyük veya küçük olabilir Daha fazla boyut ve stil vardır ve ayrıca klasöre uzun basarak boyutu ayarlayabilirsiniz. Ne kadar çok veya az uygulama kullanılırsa kullanılsın, bunları saklamanın ve daha verimli kullanmanın her zaman uygun bir yolunu bulabilirsiniz.

Ana Ekran alanı:

Akıllı ana ekran düzeni ve kişiliği çok basittir: Ana ekranı akıllıca düzenlemek, uygulamaları ve widget'ları renk ve işleve göre sınıflandırmak ve tek tıklamayla seçimle otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir ana ekran oluşturmak için ana ekranı sıkıştırın.

Celia Önerileri, Olağanüstü: Celia Önerileri, bilgeliği yükseltmeye devam eder ve zaman, sahne, konum ve kullanım alışkanlıklarını algılayarak dinamik olarak hizmetler veya uygulamalar önerebilir ve size zaman ve emekten tasarruf sağlayan uygun bir deneyim sunar.

Tüm senaryolarda akıllı yaşam

Süper Cihaz, daha fazla deneyim:

Süper Cihaz, daha fazla cihaz türünü desteklemek için tamamen genişletildi. Çeşitli cihazlar esnek bir şekilde birleştirilebilir, birbirine bağlanabilir ve koordine edilebilir ve farklı HUAWEI Kimliklerine sahip cihazlar da hızlı bir şekilde birbirine bağlanabilir, böylece her cihazın avantajları serbestçe kullanılabilir.

Yayın kontrol merkezi, yayın kontrolü daha uygundur.

Aynı anda iki çift Bluetooth kulaklığı bağlamak için destek eklendi, bir şarkı, iki kişi birlikte güzelliğin keyfini çıkarabilir ve dinleyebilir. Ek olarak, cep telefonunun yayın kontrol merkezi aracılığıyla yakındaki hoparlörlerin müzik çalmasını kolayca kontrol edebilen çok cihazlı bir uzaktan kumanda işlevi eklendi (şu anda yalnızca bazı kulaklıklar ve hoparlörler).

Performans güç tüketimi

Süper Kare Oyun Motoru: Süper kare oyun motoru, CPU ve bellek kaynaklarını akıllıca zamanlayarak enerji tüketimini azaltan daha da yükseltildi.

Gizlilik ve Guvenlik:

Gizlilik Merkezi: Size tüm uygulama izin davranışlarının genel bir panosunu sağlayın ve olası riskler için proaktif olarak gizlilik koruma önerileri sağlayın.

Güvenlik Merkezi: Mevcut cihazın veya aynı HUAWEI Kimliğine sahip diğer cihazların güvenlik durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilir, proaktif olarak sorunları belirlemenize yardımcı olabilir ve koruma önerileri sunarak cihaz güvenliğini kolaylaştırabilirsiniz.

Engelsiz deneyim

Görsel Yardım: Sahnede tanınan kişilerin veya nesnelerin özelliklerini ve konumlarını, okuma ortamında tanınan metin içeriğini bilgilendirebilen ve kamera merceğinde görünen insanları sesle tanımlayabilen görüntü açıklaması, metin tanıma ve diğer işlevler eklendi. yayın.

İşitme Cihazı: Sesin daha net duyulmasını sağlamak için ortamdaki, aramalardaki ve ortamdaki insan seslerinin netliğini artırarak sesi ayarlamak için ses iyileştirme işlevi eklendi İşitme cihazlarıyla hızlı bağlantıyı destekler, Bluetooth ve Kolay aracılığıyla yakındaki işitme cihazlarını hızlı bir şekilde keşfedebilir eşleştirme ve bağlantı.

Akıllı telefonlar için 27 Temmuz'da piyasaya sürülecek HarmonyOS 3.0, Tüketici İş Grubu ve Akıllı Araba Bölümü'nün Huawei CEO'su Yu Chengdong, HarmonyOS 3.0 özelliklerini ve iyileştirmelerini paylaştı.

Huawei CEO'suna göre HarmonyOS 3.0, geçmiş sürüme göre yeni iyileştirmeler ve eklemelerle gelecek. Bunlar, yeni hizmet pencere öğelerini, akıllı klasörleri ve diğer işlevleri içerir. Daha fazla widget var

Daha iyi uygulama snippet'leri ve uygulama ana ekranı widget'ları için bir dizi farklı boyut. Huawei tüketici iş şefi, bunların diğer HarmonyOS temel özellikleriyle birlikte 3.0 sürümüyle gelişeceğini belirtti.

Yu ayrıca resmi açılıştan önce kullanıcı arayüzünü ve ana ekranda yapılan değişiklikleri ve bahsettiği özellikleri açıkladı.

Evet, şimdi akıllı telefon cihazları için yakında çıkacak olan Huawei HarmonyOS 3.0 işletim sistemine ilk bakışımızı atıyoruz. Bu bir sızıntı değil çünkü doğrudan Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu'dan geliyor.

O halde lafı daha fazla uzatmadan HarmonyOS 3.0 akıllı telefon versiyonuna ilk bakışa geçelim.

Video, bir ana ekran ve geliştirilmiş uygulama parçacıkları ve uygulama hizmeti widget'ları ile başlar. Servis widget'larına da eklenen yeni seçenekler ve animasyonlar var. Animasyonlardan bahsetmişken, bir ekrandan diğerine geçişler yumuşak eylemler gösteriyor.

Uygulama widget'ları artık, yukarıdan aşağıya kaydırmalı uygulama snippet'lerinden türetilen bir özellik olan widget boyutlarını değiştirmek için aşağı kaydırma hareketlerini destekliyor.

Akıllı Klasörler, HarmonyOS 2.0 ekosisteminin en iyi özelliklerinden biri olmuştur ve HarmonyOS 3.0'da, bu özelliği yeni bir tek sütunlu düzen ile kullanabileceksiniz, özellik daha önce üç sütun ve satır düzeni ile mevcuttu.

HarmonyOS 3.0 uygulama simgeleri ve widget arka plan şekilleri HarmonyOS 2.0'dan biraz daha yuvarlatılmıştır.

HarmonyOS 3.0, kullanıcı deneyimini daha da geliştirecek ve atom hizmetleri ve uygulama parçacıkları özelliğine eklenen iyileştirmeler olabilir. Öte yandan, HarmonyOS 3.0 kontrol paneli ve bildirim merkezi hakkında daha fazlasını görmeyi bekliyoruz.

HarmonyOS 3.0:

HarmonyOS 3.0, farklı HarmonyOS destekli cihazları bağlamak ve bir akıllı telefon ile kontrol etmek için kullanılan süper cihaz özelliğini geliştirecek. Özellik, akıllı telefonun ana ekranını tablet gibi cihazlarda ve kontrolleriyle birlikte paylaşmanıza olanak tanıyan süper ana ekran gibi bir ek alacak.

HarmonyOS, akıllı telefonlar için HarmonyOS 3.0'ın güvenlik yönünü de geliştirecek. Bu özelliklerin çoğu 27 Temmuz'da başlayacak, o zamana kadar yukarıda verilen HarmonyOS 3.0 ana ekranının videosunun keyfini çıkarın.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal