HarmonyOS 3.0 Tanıtıldı: Bir Olun, Daha Fazlası Olun

Uyum OS 3

Birkaç aydır beklenen Huawei'nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi nihayet Çin'de piyasaya sürüldü. HarmonyOS 3.0, geliştirilmiş bir süper cihaz, hizmet widget'ları, sorunsuz performans ve geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik ile piyasaya sürüldü. HarmonyOS 3.0'daki bu yeni iyileştirmeler, size sıklıkla kullanılan ve genellikle yeni olan akıllı bir deneyim sunar.

HarmonyOS 3 yakında markanın Çin'deki akıllı telefonlarına gelmeye başlayacak ve umarım daha sonra küresel pazarda bu sürüme sahip diğer kategorilerdeki cihazları göreceğiz.

 HarmonyOS 3.0 Özeliklerine Göz Atalım

Değişiklik Günlüğü

HarmonyOS 3 planlandığı gibi burada! Harmony OS yeni yolunu kullandı ve size "daha fazla" fayda ve bu deneyimin bir yükseltmesini sağlıyor. Bu güncelleme sayesinde, Harmony OS masaüstü daha kişiselleştirildi, evrensel kartların istiflenmesi ve saklanması için akıllı klasör büyük veya küçük olabilir ve akıllı masaüstü düzeni tek tıklamayla oluşturulabilir, cihaz güvenlik durumu daha şeffaf ve kontrol edilebilir, veriler koruma daha basit ve daha güvenlidir; daha pratik ve ilginç işlevler var, deneyimi güncellemeye hoş geldiniz.

Yeni Etkileşim

Servis widget'ları, özgürce değiştirin:

İstiflenebilir : İstifleme durumu oluşturmak için aynı boyuttaki kartları sürükleyebilirsiniz, widget'ları görüntülemek için yukarı ve aşağı kaydırabilir veya aşağı çekip ardından silmek için sola kaydırabilir veya ayarlamak için sürükleyebilirsiniz.

Birleştirilebilir : Farklı boyutlardaki kartlar ve uygulama kısayolları istendiğinde sıralanabilir ve bir widget'ta serbestçe birleştirilebilir, birleştirilmiş kart yeniden boyutlandırmayı destekler veya birleştirilmiş bir şablon tek tıklamayla uygulanabilir.

Akıllı klasörler büyük veya küçük olabilir Daha fazla boyut ve stil vardır ve ayrıca klasöre uzun basarak boyutu ayarlayabilirsiniz. Ne kadar çok veya az uygulama kullanılırsa kullanılsın, bunları saklamanın ve daha verimli kullanmanın her zaman uygun bir yolunu bulabilirsiniz.

Ana Ekran alanı:

HarmonyOS 3 çoklu cihaz-iletişim-paylaşımı

Akıllı ana ekran düzeni ve kişiliği çok basittir: Ana ekranı akıllıca düzenlemek, uygulamaları ve widget'ları renk ve işleve göre sınıflandırmak ve tek tıklamayla seçimle otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir ana ekran oluşturmak için ana ekranı sıkıştırın.

Celia Önerileri, Olağanüstü: Celia Önerileri, bilgeliği yükseltmeye devam eder ve zaman, sahne, konum ve kullanım alışkanlıklarını algılayarak dinamik olarak hizmetler veya uygulamalar önerebilir ve size zaman ve emekten tasarruf sağlayan uygun bir deneyim sunar.

Tüm senaryolarda akıllı yaşam

Süper Cihaz, daha fazla deneyim:

Süper Cihaz, daha fazla cihaz türünü desteklemek için tamamen genişletildi. Çeşitli cihazlar esnek bir şekilde birleştirilebilir, birbirine bağlanabilir ve koordine edilebilir ve farklı HUAWEI Kimliklerine sahip cihazlar da hızlı bir şekilde birbirine bağlanabilir, böylece her cihazın avantajları serbestçe kullanılabilir.

Yayın kontrol merkezi, yayın kontrolü daha uygundur:

Aynı anda iki çift Bluetooth kulaklığı bağlamak için destek eklendi, bir şarkı, iki kişi birlikte güzelliğin keyfini çıkarabilir ve dinleyebilir. Ek olarak, cep telefonunun yayın kontrol merkezi aracılığıyla yakındaki hoparlörlerin müzik çalmasını kolayca kontrol edebilen çok cihazlı bir uzaktan kumanda işlevi eklendi (şu anda yalnızca bazı kulaklıklar ve hoparlörler).

Performans güç tüketimi

Süper Kare Oyun Motoru: Süper kare oyun motoru, CPU ve bellek kaynaklarını akıllıca zamanlayarak enerji tüketimini azaltan daha da yükseltildi.

Gizlilik ve Guvenlik:

HarmonyOS 3 gizlilik merkezi

HarmonyOS 3 güvenlik merkezi

Gizlilik Merkezi: Size tüm uygulama izin davranışlarının genel bir panosunu sağlayın ve olası riskler için proaktif olarak gizlilik koruma önerileri sağlayın.

Güvenlik Merkezi : Mevcut cihazın veya aynı HUAWEI Kimliğine sahip diğer cihazların güvenlik durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilir, proaktif olarak sorunları belirlemenize yardımcı olabilir ve koruma önerileri sunarak cihaz güvenliğini kolaylaştırabilirsiniz.

Engelsiz deneyim

Görsel Yardım: Sahnede tanınan kişilerin veya nesnelerin özelliklerini ve konumlarını, okuma ortamında tanınan metin içeriğini bilgilendirebilen ve kamera merceğinde görünen insanları sesle tanımlayabilen görüntü açıklaması, metin tanıma ve diğer işlevler eklendi. yayın.

İşitme Cihazı: Sesin daha net duyulmasını sağlamak için ortamdaki, aramalardaki ve ortamdaki insan seslerinin netliğini artırarak sesi ayarlamak için ses iyileştirme işlevi eklendi İşitme cihazlarıyla hızlı bağlantıyı destekler, Bluetooth ve Kolay aracılığıyla yakındaki işitme cihazlarını hızlı bir şekilde keşfedebilir eşleştirme ve bağlantı.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal