En iyi HarmonyOS 2.0 özellikleri

 

Akıllı telefonlar için Huawei HarmonyOS 2, tüketiciler arasında büyük bir tartışma konusu. Yazılım ilk olarak Huawei Developer Conference 2020'de duyurulsa da, akıllı telefonlara asıl gelişi 2 Haziran 2021'de gerçekleşti.

 

Bu yeni Huawei işletim sistemi, tüketicileri cezbeden ve yeni ekosisteminden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan çeşitli yeni özellikler ve kullanıcı arayüzü değişiklikleriyle birlikte geliyor. Ekosistemden bahsetmişken HarmonyOS, farklı cihazlar arasında sanal bir bağlantı köprüsü oluşturmaya izin veren cihazlar arası bir yazılımdır.

 

Bu cihazlar arası yaklaşımın sonucu, diğer akıllı telefon üreticilerinde bulamayacağınız, sorunsuz bir ara bağlantı cihaz kullanıcı deneyimi getiriyor. Bu özelliklerin birleşimi güçlü bir işletim sistemi + UI/UX oluşturur.

 

Burada durmayacağız ve HarmonyOS 2'nin en iyi özelliklerini sizinle paylaşmanın zamanı geldi. Sadece bahsetmek gerekirse, bu HarmonyOS 2'nin en iyi özellikleri aşağıdaki yönlerden oluşur

 

•Özellikler

•özelleştirmeler

•Bilgiye erişim kolaylığı

 

HarmonyOS 2 En İyi Özellikler

 

Uygulama Koruması

 

AppGallery'deki uygulamalar, sıkı güvenlik kontrollerinden geçerek güvenli olarak doğrulanır. App Guard etkinleştirildiğinde sistem, cihazınızı ve verilerinizi riskli uygulamalardan korumak için mümkün olduğunda Huawei AppGallery üzerinden uygulama indirmenizi önerir.

 

Uygulama Koruması varsayılan olarak etkindir. Devre dışı bırakmak için Ayarlar > Sistem ve güncellemeler > Uygulama Koruması'na gidin ve Devre Dışı Bırak'a dokunun.

 

 

Süper Cihaz

Super Device, görevleri aktarmayı ve cihazlar arasında veri paylaşımını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Örneğin, bu cihazda oynatmakta olduğunuz bir videoyu Vision'ınıza aktarabilir veya hiçbir ritmi kaçırmadan akıllı bir hoparlöre müzik gönderebilirsiniz.

 

Nasıl etkinleştirilir

1•Hem telefonunuzun hem de diğer cihazın Bluetooth etkinken aynı HUAWEI Kimliği ile oturum açtığından ve aynı etkin noktaya bağlı olduğundan emin olun.

2•Kontrol Panelini görüntülemek için telefonunuzun sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın. Süper Cihaz, yakındaki cihazları otomatik olarak arayacaktır. Cihazları aramak için Q'ya da dokunabilirsiniz.

3•Telefonunuzdan belirli bir görevi aktarmak için bir cihaz seçin

 

Akıllı Dinleme:

Müziğinizi tek bir ritmi kaçırmadan yeni bir ses cihazına aktarmak için Ses Kontrol Paneli bölümüne dokunun!

 

Telefonunuzda Bluetooth'u etkinleştirin ve aşağıdaki yollardan birini kullanarak tercih ettiğiniz ses cihazına bağlanın (cihaz tipine bağlı olarak):

 

•Bluetooth ses cihazı – Tercih ettiğiniz ses cihazını Bluetooth aracılığıyla telefonunuza bağlayın

 

•Akıllı hoparlör ve Vision – Akıllı hoparlörünüzde veya Vision'ınızda Bluetooth'u etkinleştirin, onu aynı WLAN ağına bağlayın ve telefonunuzdakiyle aynı Huawei Kimliği ile oturum açın.

 

Kontrol Panelini görüntülemek için telefonunuzun sağ üst kenarından aşağı doğru kaydırın ve sağ üst köşedeki geçiş simgesine dokunun

 

Sesi o cihaza geçirmek için tercih ettiğiniz ses cihazının adına dokunun.

 

Not – Bu özelliği kullanmadan önce ses cihazınızı en son sürüme güncellediğinizden emin olun

 

 

Kontrol Paneli:

Denetim Masası sizi en sık kullanılan ayarlara götürerek medya sesini, kısayol anahtarlarını ve eşleştirilmiş cihazları daha kolay yönetmenize olanak tanır.

 

Aşağıdaki özellikleri deneyebilirsiniz:

 

Nasıl erişilir?

 

Aşağıdaki özelliklere erişmek için Kontrol Panelini görüntülemek için ekranın sağ üst kenarından aşağı doğru kaydırın:

 

Medya Oynatma kontrolleri: Cihazın kendisinde medya sesini oynatmayı yönetmek için ses uygulamalarını değiştirin veya oynatmayı bağlı bir ses cihazına değiştirin.

 

Kısayol kontrolleri: Sık kullanılan özellikleri etkinleştirmek, devre dışı bırakmak veya ayarlamak için.

 

Süper Cihaz: Telefonunuz ile başka bir cihaz (tablet, dizüstü bilgisayar veya Vision) arasında çoklu ekran işbirliğini başlatmak için, örneğin telefon ekranınızı yansıtmak veya başka bir cihazda kaldığınız yerden bir görevi almak için.

 

Akıllı cihaz kontrolleri: AI Life'da eşleştirilmiş cihazları yönetmek için

 

 

Servis Merkezi:

Servis Merkezi, sizi bekleyen birçok yeni bilgiye doğrudan erişin

 

•Servis Merkezi'ndeki Hizmetlerim sekmesine erişmek için telefonunuzun sol veya sağ alt köşesinden çapraz olarak (veya kenar boyunca) yukarı kaydırın .

•Hizmetlerim sekmesinde, ilgili hizmete doğrudan erişmek için bir hizmet widget'ına dokunun.

•Keşfet sekmesinde, bir hizmet widget'ına dokunup basılı tutun ve hizmete erişmek için Aç'a dokunun. Ayrıca hizmet widget'ına dokunabilir ve widget'ı yönetmek için ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz

 

 

Servis Merkezi hakkında daha fazlası:

Parçacıklar: En sık kullandığınız özellikleri görüntüleyin ve bunlara doğrudan erişim sağlayın. Örneğin, notu en son kaldığınız yerden düzenlemeye devam etmek için Not Defteri hizmet widget'ına dokunmanız yeterlidir.

 

Hizmet Merkezi: Bu, Hizmetlerim ve Keşfet sekmelerinde görüntülenen Parçacıkları keşfetmenize ve yönetmenize olanak tanır.

 

 

•Kullandığınız veya sık kullanılanlara eklediğiniz servis widget'larının görüntülendiği Servis Merkezi'ndeki Servislerim sekmesine erişmek için telefonunuzun sol veya sağ alt köşesinden çapraz olarak (veya kenar boyunca) yukarı kaydırın .

•Önerilen tüm hizmet pencere öğelerini görüntülemek için Keşfet sekmesine dokunun.

 

Celia Önerileri:

HarmonyOS 2'nin en iyi özelliklerinden bahsediyorsak, Celia Önerileri en çok tavsiye edilendir, Celia Önerileri kullanım alışkanlıklarınıza göre ilginizi çekebilecek hizmetleri öneren bir ana ekran uygulamasıdır. Celia Önerileri , kullanım alışkanlıklarınız ve tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ettikçe, önerilerin daha da iyi hale geldiğini fark edeceksiniz .

 

Örneğin, video akışı uygulamaları önerecek ve günün en sevdiğiniz içeriği yayınlama eğiliminde olduğunuz saatlerinde kolay erişim sağlayacaktır

 

 

Ayarlar > HUAWEI Assistant > AI Önerileri > Celia Önerileri > Servis widget'ları'na gidin, tercih ettiğiniz widget stilini seçmek için yukarı ve aşağı kaydırın, ardından ANA EKRANA EKLE'ye dokunun.

 

Celia Önerileri'nde bir hizmet veya uygulama simgesine dokunup basılı tutun ve başka bir hizmet veya uygulamayla değiştirilmesini sağlamak için İlgilenmiyorum'a dokunun .

 

Hatırlanacak şeyler :

Yanlışlıkla birden fazla Celia Önerisi eklediyseniz , ana ekran düzenleme moduna erişmek için ana ekranda iki parmağınızı birleştirin ve Celia Önerileri'ni ekranın sağ üst köşesindeki Kaldır'a sürükleyin.

 

Büyük Klasörler:

Büyük Klasörlerle Özel Bir Ana Ekran Oluşturun: Uygulamaları kategorilere ayırarak ve bunlara doğrudan büyük klasörler aracılığıyla erişerek , hayalinizdeki gezinmesi kolay ana ekranı tasarlayın .

 

 

Denemek:

Görüntü modları arasında geçiş yapın: Standart bir klasöre dokunup basılı tutun ve açılır menüden Büyüt'ü seçin. Uygulamalara hızla erişin: İlgili uygulamaya doğrudan erişmek için büyük bir klasör içindeki büyük simgeye dokunun. Ardından, klasöre girmek için büyük klasörün sağ alt köşesine dokunun .

 

Uygulama Snippet'i:

Uygulama snippet'leri, uygulamaları kendileri açmak zorunda kalmadan genel uygulama hizmetlerine ve özelliklerine önizleme yapmanıza ve erişmenize olanak tanır . Örneğin, Hava Durumu snippet'i sizi doğrudan hava durumu tahminine götürür ve Müzik snippet'i müzik çalmayı kontrol etmenize olanak tanır.

 

Bir uygulama snippet'ini Genişlet/Daralt : Bir snippet'i genişletmek için bir uygulama simgesini yukarı kaydırın ve snippet'i daraltmak için snippet'in dışındaki herhangi bir alana dokunun .

 

Uygulama snippet'ini Sabitle/Kaldır : Bir uygulama snippet'ini ana ekrana sabitlemek için sabitle simgesine dokunun ve taşımak veya kaldırmak için snippet'e dokunup basılı tutun. 

 

 

Bir stil seçin : Bir snippet'e dokunun ve basılı tutun, ardından Tercih ettiğiniz stili seçmek için daha fazla snippet ve ana ekrana Ekle'ye dokunun.

 

Bilmeniz gereken birkaç şey:

 

Snippet'leri destekleyen uygulamaların alt kısmında, ana ekran ayarlarından kaldırılabilen kısa bir çubuk bulunur. Çekmece modunda, bir uygulama simgesine dokunup basılı tutarak bir parçacığı genişletebilirsiniz. Kısa süre içinde daha fazla uygulama snippet'leri destekleyecek.

 

 

 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal