(Çin) HarmonyOS 3.0 Kararlı Sürüm 23 Model İçin Bu Ayın Sonlarında Kullanıma Sunulacak!

27 Temmuz'da Huawei , HarmonyOS 3.0'ü piyasaya sürdü , akıllı telefon cihazları için yeni HarmonyOS 3.0, akıllı cihaz ekosistem performansının yanı sıra yeni özelliklerle de uyumlu olan “Bir Ol, Daha Fazla Ol” sloganıyla etiketlendi.

HarmonyOS 3.0, geliştirilmiş bir süper cihaz, hizmet widget'ları, sorunsuz performans ve geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik ile piyasaya sürüldü. HarmonyOS 3.0'daki bu yeni iyileştirmeler, size sıklıkla kullanılan ve genellikle yeni olan akıllı bir deneyim sunar. Yine de Huawei, akıllı telefonlar için HarmonyOS 3.0'ı Çin pazarıyla sınırlı tuttu.

Bugün gelen habere göre HarmonyOS 3'ün ilk resmi sürümü, Huawei P50 serisi, Mate 40 serisi ve mate X seris dahil olmak üzere Ekim ayının ortasından sonuna kadar piyasaya sürülecek. Bir aydan uzun bir süre sonra Genel beta ve erken benimseyenlerin ardından Huawei, Hongmeng HarmonyOS 3'ün resmi sürümünün ilk partisinin Ekim ayının ortasından sonuna kadar piyasaya sürüleceğini duyurdu ve yükseltmenin resmi duyurusu yapıldı.

Gelişmiş ve Benzersiz Özellikleriyle HarmonyOS 3.0 Tanıtıldı | Huawei  Ailesi |

HarmonyOS 3.0 Kararlı Sürüm Alacak İlk Cihazların Listesi:
HUAWEI P50
HUAWEI P50 Pro
HUAWEI P50E
HUAWEI P50 Pocket
HUAWEI P50 Pocket Premium Edition
HUAWEI Mate 40
HUAWEI Mate 40 Pro 4G
​HUAWEI Mate 40 Pro
HUAWEI Mate 40 Pro+
HUAWEI Mate 40 RS
HUAWEI Mate 40E
HUAWEI Mate 40E Pro
HUAWEI Mate 40E 4G
HUAWEI Mate Xs2
HUAWEI Mate X2
HUAWEI Mate X2 4G
HUAWEI MatePad Pro 12.6 2021
HUAWEI Watch 3
HUAWEI Watch 3 Pro

Yukarıda belirtilen modeller için Ekim ayın ortasından itibaren HarmonyOS 3.0 kullanıma sunulacak. Ancak Huawei diğer modeller hakkında henüz bir tarih vermedi. Ama çok yakında bunu da öğrenicez, takipte kalın :) Aşağıdan HarmonyOS 3.0 Özelliklerine göz atın.

HarmonyOS 3.0 unveiled with improved homescreen, privacy and performance -  GSMArena.com news

Yeni Etkileşim
Servis widget'ları, özgürce değiştirin:

İstiflenebilir: Bir istifleme durumu oluşturmak için aynı boyuttaki kartları sürükleyebilirsiniz, widget'ları görüntülemek için yukarı ve aşağı kaydırabilir veya aşağı çekip ardından silmek için sola kaydırabilir veya ayarlamak için sürükleyebilirsiniz.

Widget siparişini tamamlayın veya ana ekrana ekleyin
Birleştirilebilir : Farklı boyutlardaki kartlar ve uygulama kısayolları istendiğinde sıralanabilir ve bir widget'ta serbestçe birleştirilebilir, birleştirilmiş kart yeniden boyutlandırmayı destekler veya birleştirilmiş bir şablon tek tıklamayla uygulanabilir.
Akıllı klasörler büyük veya küçük olabilir Daha fazla boyut ve stil vardır ve ayrıca klasöre uzun basarak boyutu ayarlayabilirsiniz. Ne kadar çok veya az uygulama kullanılırsa kullanılsın, bunları saklamanın ve daha verimli kullanmanın her zaman uygun bir yolunu bulabilirsiniz.

Ana Ekran alanı:
Akıllı ana ekran düzeni ve kişiliği çok basittir: Ana ekranı akıllıca düzenlemek, uygulamaları ve widget'ları renk ve işleve göre sınıflandırmak ve tek tıklamayla seçimle otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir ana ekran oluşturmak için ana ekranı sıkıştırın.

Celia Önerileri, Olağanüstü: Celia Önerileri bilgeliği yükseltmeye devam eder ve zaman, sahne, konum ve kullanım alışkanlıklarını algılayarak dinamik olarak hizmetler veya uygulamalar önerebilir, size zaman ve emekten tasarruf sağlayan uygun bir deneyim sunar.

Tüm senaryolarda akıllı yaşam
Süper Cihaz, daha fazla deneyim:
Süper Cihaz, daha fazla cihaz türünü desteklemek için tamamen genişletildi. Çeşitli cihazlar esnek bir şekilde birleştirilebilir, birbirine bağlanabilir ve koordine edilebilir ve farklı HUAWEI Kimliklerine sahip cihazlar da hızlı bir şekilde birbirine bağlanabilir, böylece her cihazın avantajları serbestçe kullanılabilir.

Yayın kontrol merkezi, yayın kontrolü daha uygundur:
Aynı anda iki çift Bluetooth kulaklığı bağlamak için destek eklendi, bir şarkı, iki kişi birlikte güzelliğin keyfini çıkarabilir ve dinleyebilir. Ek olarak, cep telefonunun yayın kontrol merkezi aracılığıyla yakındaki hoparlörlerin müzik çalmasını kolayca kontrol edebilen çok cihazlı bir uzaktan kumanda işlevi eklendi (şu anda yalnızca bazı kulaklıklar ve hoparlörler).

Performans güç tüketimi
Süper Kare Oyun Motoru: Süper kare oyun motoru, CPU ve bellek kaynaklarını akıllıca zamanlayarak enerji tüketimini azaltan daha da yükseltildi.

Gizlilik ve Guvenlik
Gizlilik Merkezi: Size tüm uygulama izin davranışlarının genel bir panosunu sağlayın ve olası riskler için proaktif olarak gizlilik koruma önerileri sağlayın.

Güvenlik Merkezi : Mevcut cihazın veya aynı HUAWEI Kimliğine sahip diğer cihazların güvenlik durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilir, sorunları önceden belirlemenize yardımcı olabilir ve koruma önerileri sunarak cihaz güvenliğini kolaylaştırabilirsiniz.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal