Huawei P Smart Z İçin EMUI 12 Kararlı Sürüm Dağıtımı Başladı!

Sonunda Huawei, Huawei P Smart Z modeli için EMUI 12 Kararlı sürümü sunmaya başladı. Bu yeni sürüm, son nesil EMUI sürümüne kıyasla P Smart Z modelinin genel kullanıcı deneyimini iyileştiren çeşitli yeni özelliklere sahiptir. Huawei P Smart Z EMUI 12 stabil sürüm, EMUI yapı numarası 12.0.0.225 (C431E2R1P2) ile geliyor ve 3,39GB'lık bir paket boyutuna sahip. Güncelleme dağıtıma yeni çıktı size gelmesine biraz vakit alabilir. Güncelleme şu an Avrupa'da dağıtılmakta. Yakında diğer ülkeler için genişleyecektir. 

EMUI 12 güncellemesi sonrası Huawei P Smart z kullanıcılarının deneyimi tamamen iyileşecek ve önceki EMUI sürümünden çok iyi bir deneyim sağlanmış olacak.

Değişiklik günlüğü

Kontrol Paneli:
Kontrol Paneli, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz hepsi bir arada bir çözümdür. Kontrol Paneli, aynı ekranda ses çalma, WiFi ve Bluetooth ayarlarından oluşur.

Bildirim Merkezi:
EMUI 10 ile karşılaştırıldığında, Bildirim Merkezi artık Hızlı ayarlar panelinden ayrılmıştır. Kullanıcılar artık ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz yepyeni bir bildirim merkezine sahip.

Cihaz+:
Son olarak, “Cihaz+” hakkında konuşalım. Bu özellik, HarmonyOS 2'deki Süper Cihaz özelliğine benzer. Kullanım durumları nelerdir? Kısa bir göz atalım.
MatePad ile çoklu ekran işbirliğini etkinleştirmek için MatePad simgesine (resimde gösterildiği gibi) dokunmanız yeterlidir. Bu, tablet ekranında telefonunuzdan arama yapmanıza, mesaj göndermenize ve fotoğrafları kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Milimalist Tasarım:
EMUI 12, güzel yuvarlak köşelere sahip ve kusursuz bir görüntüleme deneyimi sağlayan yeni ve yenilikçi bir kullanıcı arayüzü tasarımıyla birlikte gelir. Ekranda mükemmel bir derinlik hissi yaratan ince ayarlı degradeler bulunurken, basit siyah, beyaz ve mavi renk formatı temiz ve zarif bir görünüm sunar.

Hareket Efektleri:
Bu EMUI yazılımı, gerçekçi yerçekimi ve mıknatıs animasyon efektlerini yansıtan yeni animasyon efektleriyle birlikte gelir. Kullanıcı arayüzüne eklenen en son animasyonlar, evrendeki gök cisimlerinin hareketini yansıtır ve genel dokunma etkileşimini daha pürüzsüz ve etkileşimli hale getirir.

Yazı Tipi:
Yeni yazılım, yalnızca kaydırıcıyı ayarlayarak yazı tipinin boyutunu ve ağırlığını ayarlamanıza olanak tanıyan kademesiz ağırlık ayarını destekler. Bu yeni özellik, kullanıcının görüntüleme deneyimini geliştirir ve daha iyi UI kontrolleri için UI etiketlerini daha görünür hale getirir.

Dağıtılmış Dosya Sistemi:
Dağıtılmış Dosya Sistemi oldukça güçlüdür ve en iyi şekilde çalışır, bu özellik sayesinde, dizüstü bilgisayarınızda başka bir disk sürücüsüne erişmek kadar kolay bir şekilde telefon belgelerinize veya fotoğraflarınıza anında erişebilirsiniz.

MeeTime:
MeeTime görüntülü görüşmeleri EMUI 10.1 ile tanıtıldı ve EMUI 11'de geliştirildi. EMUI 12 ile Huawei bir adım öne çıkıyor, bu özellik artık cihazlar arası görüntülü görüşmeleri destekliyor, telefonunuzda alınan görüntülü görüşmeleri şu şekilde sorunsuz bir şekilde Huawei Vision'a geçirebilirsiniz. MeeTime Görüntülü Arama Aktarma özelliğini kullanarak ve ihtiyacınıza göre aramayı tekrar telefonunuza kaydırın.

Performans :
Önemli bir kısma gelmenin zamanı geldi - Performans, EMUI 12, siz kaydırdıkça daha hızlı web sayfaları ve uygulamalar yükleme sağlar. Bir dahaki sefere yüklediğinizde sayfaya dönebilirsiniz.
Uzun bir kullanım süresinden sonra bile EMUI 12, başlangıçta olduğu gibi optimum performans, işlem yanıtı ve uygulama başlatmayı sağlar.

Güvenlik:
Son olarak, güvenlik. EMUI 12 daha iyi güvenlik ve gizlilik koruması ile birlikte gelir, Çoklu ekran işbirliği özelliğine bağlanırken dizüstü bilgisayarınızdan telefonunuzun kilidini açmak için şifrenizi girebilirsiniz.
Ayrıca, ekstra koruma için akıllı saatinizi telefonunuzun güvenilir bir cihazı olarak ayarlayabilirsiniz. Telefonunuz yalnızca Yüz tanıma kilidi aracılığıyla bağlandığında yanıt verir.

Nasıl Güncellenir:

Ayarlar uygulamasını ziyaret edin, Sistem ve güncellemeleri açın, Yazılım güncellemeleri üzerine dokunun ve ardından GÜNCELLEMELERİ DENETLE üzerine dokunun. Bir güncelleme mevcutsa, sistem bir ekran açar ve daha fazla ilerlemek için “İNDİR VE YÜKLE” düğmesine basmanız gerekebilir.

İndirdikten sonra güncelleme akıllı telefonunuzu yükleyecek ve yeniden başlatacaktır. Tüm senaryonun tamamlanması birkaç dakika sürebileceğinden, telefonun indirilen güncelleme paketini yüklemesine izin verin.

Güncellemeyle İlgili Notlar

•Bu güncelleme kişisel bilgilerinizi silmez. Ancak, güncellemeden önce önemli verileri yedeklemeniz önerilir.

•EMUI 12 ile uyumlu olmayan bazı üçüncü taraf uygulamalar güncellemeden sonra düzgün çalışmayabilir. Bu uygulamaları uygulama mağazasında en son sürüme güncellemeniz önerilir.

•Güncelleme sırasında sorunlarla karşılaşırsanız, HUAWEI müşteri yardım hattını arayın veya bir HUAWEI müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin.

•Ana ekran düzeni biraz değişebilir.

•Sistem sürümü, HiSuite'te resmi EMUI 10 sürümüne geri alınabilir. Sistem sürümünü geri alırsanız, tüm kişisel verileriniz silinecektir. Bu nedenle, verilerinizi önceden yedekleyin.

•Güncelleme paketi, güncelleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinecektir.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal