HUAWEI Mate 40 Pro Büyük Bir Güncelleme Alıyor!

Huawei, Mate 40 Pro modeli için 1,66GB'lık bir güncelleme sunmaya başladı. Bu güncelleme VoLTE ve VoWiFi HD sesli arama özellikleri ekler. Tabi bu özellikler şu anda belirli ülke ve bölgelerde kullanılabilmektedir. Her neyse, EMUI 12.0.0.282(C185E7R5P3) sürümüyle gelir ve 1,66GB'lık bir paket boyutuna sahip. Bu günceleme şu an Asya modelleri için dağıtılmaktadır, yakında Avrupa modelleri için genişleyecektir. Aşağıdan değişiklik günlüğüne göz atın.

Değişiklik günlüğü
Bu güncelleme ile VOLTE ve VoWiFi HD sesli arama özellikleri eklendi. Bu özellikler şu anda belirli ülke ve bölgelerde kullanılabilmektedir.

[Aramalar]
VOLTE ve VoWiFi HD sesli arama özellikleri eklendi. Bu özellikler şu anda belirli ülke ve bölgelerde kullanılabilmektedir.

Güncelleme notları:
1. Bu güncelleme ile kişisel verileriniz silinmeyecektir
fakat güncelleme öncesinde tüm önemli verilerinizi yedeklemeniz önerilir. 2. Güncelleme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen Huawei müsteri hizmetleri destek hattını arayın.

Nasıl Güncellenir:

Ayarlar uygulamasını ziyaret edin, Sistem ve güncellemeleri açın, Yazılım güncellemeleri üzerine dokunun ve ardından GÜNCELLEMELERİ DENETLE üzerine dokunun. Bir güncelleme mevcutsa, sistem bir ekran açar ve daha fazla ilerlemek için “İNDİR VE YÜKLE” düğmesine basmanız gerekebilir.

İndirdikten sonra güncelleme akıllı telefonunuzu yükleyecek ve yeniden başlatacaktır. Tüm senaryonun tamamlanması birkaç dakika sürebileceğinden, telefonun indirilen güncelleme paketini yüklemesine izin verin.

HUAWEI Mate 40 pro özellikleri:
Ekran: 6.76 inç 2772×1344 piksel OLED ekran, 456 PPI, kavisli şelale tipi
İşlemci: Huawei HiSilicon Kirin 9000 (sekiz çekirdek, 5nm 4xARM Cortex-A55, maksimum 2.04 GHz, 3x ARM Cortex-A77, maksimum 2.54 GHz, 1x Cortex-A77, maksimum 3.13 GHz), GPU: ARM Mali-G78 GPU, nöral işlem yardımcı işlemcisi, entegre 5G modem, muhtemelen yalnızca -6 GHz altı ağlarda. 
RAM/Depolama: 8 GB RAM, 256 GB UFS 3.1 depolama, microSD genişletme. Çin'de 12 GB RAM
Kamera: Leica optimizasyonlu üçlü kamera (Lazer otofokus + ek otofokus yardımcısı, Renk sıcaklığı sensörlü LED flaş,
Ana kamera: 50 MP, F/1.9, OIS,Ultrawide: 20 MP, F/1.8, Zoom: 12 MP, F/ 3.4, 8K video kaydı, 5x optik zoom)
Öne Bakan: Hareketle kontrol için 13 MP, F/2.4 + 3D sensör
Pil/Şarj: 4400 mAh, USB-C 3.1 Gen 1 ile SuperCharge destekli uyarlama, Maksimum 65W (%0-100 <1 saat), Kablosuz ve Ters Kablosuz şarj
Biyometri Ekran içi optik parmak izi okuyucu
OS Android 10: EMUI 11, Huawei Mobil Servisleri (HMS), GMS YOK

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal