EMUI 13 Özellikleri Ve Uygun Modeller

EMUI 12'den sonra EMUI 13'e adım atacak olan Huawei, geçen ay yenilikler hakkında bilgi veren global bir sayfa yayınladı. EMUI 13'teki yenilikler neler? ve hangi modeller uygun? EMUI 13, geçmiş sürümün tamamen yeniden şekillendirilmesidir ve sizi yepyeni bir kullanıcı deneyimi ve eski sürümde eksik olan özelliklerle bir yolculuğa çıkaracaktır.

Grafiksel olarak, EMUI 13'ün ana yeniliklerinden biri, widget'larla yeni etkileşimle ilgilidir. Widget içeren sistem uygulaması simgelerinin alt kısmında bir çizgi vardır: bu, üzerinde yukarı doğru kaydırmanın ve ilgili widget'ı açmanın mümkün olduğu anlamına gelir; bu widget daha sonra sağ üst köşedeki özel bir düğme aracılığıyla genişletilebilir ve ekrana eklenebilir. Tüm özelliklerden bahsetmeden önce, EMUI 13 uygun modellere göz atalım.

EMUI 13 Alması Beklenen Modeller:

P Serisi:
HUAWEI P50
HUAWEI P50 Pro
HUAWEI P50 Pocket
HUAWEI P40 lite
HUAWEI P40
HUAWEI P40 Pro
HUAWEI P40 Pro Plus
HUAWEI P30 Lite
HUAWEI P30
HUAWEI P30 Pro
HUAWEI P20
HUAWEI P20 Pro

Mate Serisi:
HUAWEI Mate 40 Pro
HUAWEI Mate 40 RS
HUAWEI Mate 30 Pro
HUAWEI Mate 20
HUAWEI Mate 20 Pro
HUAWEI Mate 10
HUAWEI Mate 10 Pro
HUAWEI Mate 10 RS

Nova Serisi:
HUAWEI Nova 10SE
HUAWEI Nova 10
HUAWEI Nova 10 Pro
HUAWEI Nova 9
HUAWEI Nova 9 Pro
HUAWEI Nova 9 SE
HUAWEI Nova 5T
HUAWEI Nova Y70
HUAWEI Nova Y90
HUAWEI Y9 Prime 2019

P Smart Serisi:
HUAWEI P Smart S
HUAWEI P Smart Pro
HUAWEI P Smart 2019
HUAWEI P Smart 2021

Mate X Serisi:
HUAWEI Mate X2
HUAWEI Mate XS2
HUAWEI Mate XS

Dikkat!
Yukarıda belirtilen modeller, hiç biri Huawei tarafından onaylanmamıştır. EMUI 13 alması beklenen modellerin listesidir!. Yakında Huawei bununla ilgili bir liste paylaşacaktır.

EMUI 13 Özelliklerine Göz Atalım

Akıllı Kişiselleştirilmiş Etkileşim

Yeni EMUI sürümünün en heyecan verici kısmı, ana ekrana uygulama widget'ları eklemenizi sağlayan uygulama simgeleri için yukarı kaydırma hareketi desteğini içeriyor. Widget'lar, açmanıza gerek kalmadan herhangi bir uygulamaya anında erişmenizi sağlamak için oradadır.

Daha fazla yer açmak için aynı boyuttaki Hizmet Widget'larını istiflemekten çekinmeyin veya hayallerinizdeki ana ekranı oluşturmak için widget'ları, sistem düğmelerini ve kısayolları karıştırın.

Yeniden Boyutlandırılabilir Akıllı Klasörler

Büyük klasörler farklı boyutlarda gelir ve favori uygulamalarınıza kolay ve doğrudan erişim sağlar.

Paylaşmak için Sürükleyin

Gözünüze çarpan herhangi bir metne, resme veya dosyaya uzun basın, SuperHub'a sürükleyin ve herhangi bir uygulamaya veya bağlı cihaza yapıştırın veya paylaşın. Daha önce yapıştırılan ve paylaşılan içeriği olağanüstü bir kolaylıkla bulun, yeniden kullanın ve silin.

HarmonyOS 3.0 unveiled with improved homescreen, privacy and performance -  GSMArena.com news

Super Device

HUAWEI Vision, HUAWEI MateBook ve HUAWEI MatePad Paper dahil olmak üzere daha geniş bir cihaz yelpazesi arasında işbirliğini destekler. Bağlanmak için Sürükle özelliği sayesinde cihazlarınızı bağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

EMUI 13 İşletim Sistemi Geniş Yatay Pencere

Çoklu Görev Kolaylaştı

Çoklu Ekran İşbirliği artık, telefon uygulamalarını büyük yatay pencerelerde, dizüstü bilgisayarınızın ekranının rahatlığından açmanıza olanak tanıyan bir Yatay Pencere modu ile birlikte geliyor . Bir e-posta veya not oluştururken gelen kutunuza veya not listenize göz atarak daha büyük ekrandan tam olarak yararlanın.

EMUI 13 İşletim Sistemi çoklu kamera

Görülecek Daha Fazlası, Çekilecek Daha Fazlası

Bağlı herhangi bir telefonda herhangi bir açıdan çekim yapın ve tek bir ekranda yan yana görünüm elde edin. Görüntülü sohbetler sırasında, karşı tarafı koltuğunun kenarında tutmak için farklı cihazlarınızdaki kameralar arasında bile geçiş yapabilirsiniz!

Müziğinizi Paylaşın. Kulaklıklarınızı Saklayın.

Bir arkadaşınızın HUAWEI FreeBuds Pro 2'si ile ses paylaşmak için Kontrol Panelinden aşağı çekin ve hiçbir ritmi kaçırmadan dinlemeye devam edin!

Süper Depolama

Telefonunuz, yinelenen dosyaları istifleyerek, daha az kullanılan uygulamaları sıkıştırarak ve gereksiz yeniden indirmeleri ortadan kaldırarak, sevdiğiniz şeylere daha fazla yer bırakarak 20 GB'a kadar depolama alanını temizlemeye yardımcı olur.

Gizlilik Merkezi

Sezgisel bir gösterge panosu ile uygulamalarınızın kişisel verilerinize ne sıklıkla eriştiğine dair bir fikir verir ve yüksek riskli uygulama davranışından sizi yönlendirmek için sistem düzeyinde güvenlik riski algılaması sunar.

Güvenlik Merkezi

Cihaz koruma özelliği etkinleştirildiğinde, cihazınız kötü amaçlı uygulamaları tespit etmek ve caydırmak için güvenlik riskleri, virüsler ve taciz edici davranışlar için otomatik olarak tarar. Güvenliğinizin her zaman birinci sınıf olduğunu bilerek içiniz rahat olsun.

Hassas Bilgilerin Kaldırılması

Resim gizliliği korumasını etkinleştirdiğinizde, çekim yeri, saati ve resmi çekmek için kullanılan cihaz modeli gibi hassas bilgiler kaldırılır, böylece sosyal medyada tam bir gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal