HUAWEI P20 Serisi için EMUI 12 Beta Dağıtımı Başladı!

Selamlar 

Huawei Portal Takipçileri 🙋🏾‍♂️

HUAWEI P20 ve P20 Pro için EMUI 12 beta dağıtımı başladı. Güncellemeyi yapan kullanıcılardan, EMUI 12 beta yazılımı hakkında ilk izlenimlerini bizlerle paylaşmalarını istiyoruz.

 

HUAWEI, beta test kullanıcılarına EMUI 12.0.0.221 yazılımını göndermeye başladı. Başarılı bir şekilde giriş yapan ve beta yazılımını henüz almamış olan kullanıcılar, HiSuite uygulaması üzerinden telefonu PC'ye bağlayarak güncellemeyi hızlandırabilirler.

Değişiklik günlüğüne göre Huawei P20 ve P20 Pro modelleri, 12.0.0.221 sürümüyle, 4.40 GB civarında EMUI 12 güncelleme paketleri alıyor.

HUAWEI P20 - EMUI 12 Beta - 12.0.0.221 (C432E4R1P1)

HUAWEI P20 Pro - EMUI 12 Beta - 12.0.0.221 (C432E4R1P1 ve C431E4R1P1)

1. EMUI 12'ye ilk kez güncelleme.

2. Bir kaydırıcı ile boyutu ve kalınlığı ayarlamanıza olanak tanıyan daha esnek yazı tipi ayarını destekler.

3. Daha gerçekçi bir etki yaratmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak kullanıcı arabirimi öğelerine neumorfizm kavramını uygular.

4. İçerdikleri uygulamalara daha kolay erişim için genişletmek üzere ana ekranda uygulama klasörlerine dokunup basılı tutmayı destekler.

5. Bildirim Paneline erişmek ve bildirimleri görüntülemek için ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırmanıza ve Kontrol Paneline erişmek ve kısayolları kullanmak için sağ üstten kaydırmanıza olanak tanır.

6. Kontrol Paneline bir ses kontrol bölümü ekleyerek farklı ses cihazları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

7. Bölünmüş ekran modunda kolayca çoklu görev yapmanızı ve video izlerken veya oyun oynarken kayan bir pencere kullanarak mesaj göndermenizi sağlar. Çoklu pencere yuvasını görüntülemek için ekranın sol veya sağ kenarından kaydırın ve duraklatın. Dock'ta bir uygulama simgesine dokunup basılı tutun ve bölünmüş ekran görünümüne girmek için ekranın kenarına sürükleyin veya kayan bir pencerede görüntülemek için bir uygulama simgesine dokunun. Daha sonra kolay erişim için kayan pencereyi kayan bir balona küçültebilirsiniz.

8. Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share aktarım hızını iyileştirin.

9. Bir Wi-Fi veya veri ağı üzerinden HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler.

10. Görüntülü aramalar sırasında ekran paylaşımı desteği ekleyerek, görüntülü sohbet sırasında arama yapmanıza ve önemli bilgileri paylaşmanıza olanak tanır.

11. Huawei telefonları ve tabletleriyle çok taraflı sesli ve görüntülü aramaları destekleyin.

12. Belgeleri taramanızı sağlar. Artık görüntülerden metinleri hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çıkarabilir, metni düzenleyebilir, birden çok dosya biçiminde dışa aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

13. Galeri'deki Keşfet sekmesinde, özel efektler ve arka plan müziği ile önceden ayarlanmış şablonlar uygulayarak video hikayeleri oluşturabilirsiniz. Video düzenleme özellikleri optimize edilmiştir ve size zaman çizelgesini ve düzenleme seçeneklerini nasıl kullanacağınız konusunda daha fazla talimat verir.

14. Huawei dizüstü bilgisayarda Rahatsız Etmeyin modunda telefonunuzu yansıttığınızda, gelen aramalar ve mesajlar yalnızca telefon ekranınızda görüntülenerek gizliliğinizi korur ve ekran yansıtma sürekliliğini sağlar.

Asıl önemli olan, EMUI 12 beta'nın kararlı yazılım sürümlerinde olduğu gibi yeni ve kullanışlı özellikler ve akıcı çalışma getirmesidir, bu nedenle EMUI 12'nin çok sayıda memnun kullanıcıya sahip olacağı kesindir.

 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal