HUAWEI Mate 10 Serisi İçin Kararlı EMUI 12 Dağıtımı Başladı

Yeni bir haftaya başlarken Huawei, küresel pazardaki en popüler amiral gemisi telefonlarından Huawei Mate 10 serisi için stabil EMUI 12'yi dağıtmaya başladı. Bu güncelleme, genel Huawei Mate cihazı kullanıcı deneyimini EMUI 10'a kıyasla gerçek zamanlı olarak iyileştiren çeşitli yeni özelliklere sahiptir.

Değişiklik günlüğüne göre Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro modelleri, 12.0.0.223 sürümüyle, 4.17 GB civarında EMUI 12 güncelleme paketleri alıyor. Bununla birlikte, yazılım güncellemesi öncelik olarak beta güncellemesine katılanlara ulaşacaktır, her modeli kapsaması biraz zaman alabilir.

EMUI 12, HarmonyOS işletim sisteminin kullanıcı arayüzü ile aynı olan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yazılım güncellemesi, gerçekçi ve sanatsal olan yeni animasyonlara yeni bir şekilde sahiptir. Kontrol Paneli ve yeni bir bildirim paneli gibi eklentiler var.

Merak etmeyin, Huawei Mate 10 serisi EMUI 12 güncellemesi, cihazınızın performans bölümünü de yeni bir şekilde iyileştirecek. Bu nedenle, EMUI'nin son sürümü üzerinde daha iyi bir deneyime sahip olacaksınız. O halde lafı daha fazla uzatmadan Huawei Mate 10 serisi EMUI 12 değişiklik günlüğünü kontrol edelim..

 Değişiklik günlüğü:

Yenilikçi Etkileşim

[Yazı Tipi] Daha esnek yazı tipi ayarını destekleyerek boyutu ve ağırlığı bir kaydırıcı ile ayarlamanıza olanak tanır.

[Neumorfik Tasarım] Daha gerçekçi bir efekt oluşturmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak neumorfizm kavramını Ul öğelerine uygular.

[Akıllı Klasörler] İçlerindeki uygulamalara daha kolay erişim için büyütmek üzere ana ekranda uygulama klasörlerine dokunup basılı tutmayı destekler.

[Bildirim Paneli ve Kontrol Paneli] Bildirimleri görüntülemek için Bildirim Paneline erişmek için ekranın sol üst tarafından aşağı kaydırmanıza ve kısayolları kullanmak için Kontrol Paneline erişmek için sağ üst taraftan kaydırmanıza olanak tanır. Denetim Masası'na bir ses denetimi bölümü ekleyerek farklı ses aygıtları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Çoklu Ekran İşbirliğini hızlı bir şekilde etkinleştirmek için Kontrol Panelinin Cihaz+ bölümündeki Huawei dizüstü bilgisayar ve tablet simgelerine dokunmanıza olanak tanır.

Tüm Senaryolarda Akıllı Yaşam

[Ortak Güvenlik] Telefonunuz ve dizüstü bilgisayarınız Çoklu Ekran İşbirliği ile bağlandığında Huawei dizüstü bilgisayarınızda telefonun ekran kilidi açma parolasını girerek telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanıyan bir cep telefonu-dizüstü bilgisayar ortak kimlik doğrulama özelliği ekler.

[Cihazlar Arası Dosya Yönetimi] İki cihazı bir veri kablosuyla bağlamak zorunda kalmadan bir dizüstü bilgisayar kullanarak telefonunuzdaki belgelere veya görüntülere erişmeyi destekler. 

[MeeTime] Wi-Fi veya veri ağı kullanarak HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler. Görüntülü sohbet sırasında önemli bilgileri işaretlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan görüntülü aramalar sırasında ekranı paylaşma desteği ekler.

[Huawei Share] Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share'in aktarım hızını iyileştirir.

 

Bilgilendirme:

Huawei Mate 10 serisi için EMUI 12, şu anda piyasaya sürülmenin ilk aşamasındadır ve önümüzdeki hafta daha da genişleyecektir. Bu nedenle, bir Huawei Mate 10 cihazınız varsa, - Ayarlar > Sistem ve güncellemeler > üzerinden yazılım güncelleme bölümünü aramaya devam etmenizi ve ardından Yazılım güncellemeleri'ne ve ardından GÜNCELLEMELERİ KONTROL ET'e tıklamanızı öneririz. Ayrıca My HUAWEI uygulaması üzerinden kontrol etmeniz önerilir. Bir güncelleme mevcutsa, sistem yazılım güncelleme ekranında size rehberlik edecektir, buradan ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz.

Tüm sürecin yürütülmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Bu güncelleme kişisel verilerinizi silmez, ancak önemli dosyalarınızın yedeğini almanız önerilir.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal