EMUI 12 - İnovasyon Mirası

  •  

 

  • Başlık 1: Huawei, yenilikçi bir mirasa sahip yeni nesil EMUI 12'yi piyasaya sürüyor
  • Başlık 2: Huawei'nin yepyeni EMUI 12'sinin arkasındaki yenilik mirası
  • Başlık 3: EMUI 12'de oyunun kurallarını değiştiren üç yükseltme ve bunların arkasındaki İnovasyon geçmişi

Sistem güncellemelerinin cihazlarımızı en iyi durumda tutmaya, hataları düzeltmeye ve hatta heyecan verici yeni özellikler eklemeye yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bazen her küçük, yinelemeli yükseltmenin yarattığı ince farkı takdir edemeyebiliriz - ve hatta onu yüklemek için birkaç dakika ayırmamız gerektiğinden rahatsız olabiliriz - ancak yepyeni bir yazılım nesli ortaya çıktığında bunu fark edersiniz.

 

Huawei, kendi kullanıcı arayüzünün en yeni nesli olan EMUI 12'yi piyasaya sürdü ve bu, Huawei'nin akıllı telefon yazılımının gelişimine geçmiş EMUI nesilleriyle yaptığı oyunun kurallarını değiştiren katkılarından bazılarına tekrar bakmak için uygun bir an oldu. Ayrıca yepyeni kullanıcı arayüzüne bir göz atacağız ve Huawei kullanıcıları için neler sakladığını göreceğiz.

 

 

Yükseltilmiş grafik işleme, oyun oynamayı daha akıcı hale getirdi

 

Grafik işleme ile başlayalım. Telefonunuzu oyun oynamak için kullandığınızda, GPU, grafik oluşturmanın ne kadar pürüzsüz, etkileyici ve görsel olarak hoş olacağını belirleyecektir. Telefonunuzun GPU'sunun işlem gücü, donanım düzeyinde sabitlenir. Ancak, 2018'de EMUI 8.1'in piyasaya sürülmesiyle tüketiciler, grafik işleme verimliliğini büyük ölçüde artıran oyunun kurallarını değiştiren bir yazılım geliştirmesi olan ilk GPU Turbo sistemiyle tanıştı. Oyunlar gibi grafik yoğun uygulamalar, bu güçlü yetenekle güçlendirildi ve kullanıcıların cihazlarının daha sorunsuz çalışmasına ve görsellerin nihayetinde daha sürükleyici ve eğlenceli olmasına olanak sağladı.

 

Daha akıllı kaynak ayırma gecikme sürelerini azalttı

 

EMUI 10'un Eylül 2019'da piyasaya sürülmesi, daha sonra yenilikçi Deterministic Gecikme Motoru ile performansta daha fazla yükseltme sağladı. Bu ileri teknoloji, her tür sistem görevinin önemini ve aciliyetini tanımlamaya yardımcı olarak EMUI 10'un kullanıcının en çok ihtiyaç duyduğu görevlere öncelik vermesine olanak tanır. Örneğin, bu optimum kaynak ayırma yeteneğinden yoksun olan diğer Android kullanıcı arayüzünde sistem, işlem gücünü çeşitli arka plan uygulamalarına ve kullanıcının ihtiyaçlarıyla çok az ilgisi olan görevlere yönlendirecek ve kullanıcının bilgilerini kaydetme gibi daha acil görevlerde gecikmelere ve gecikmelere neden olacaktır. ekranla etkileşim. EMUI 10, bizi, kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanmış, daha sorunsuz ve daha güvenilir bir işletim deneyimi sağlayan daha akıllı bir etkileşim biçimiyle tanıştırdı.

 

EMUI 12, kullanıcı deneyimine yeni kusursuzluk seviyeleri getiriyor

 

EMUI'nin birkaç yıl gibi kısa bir süre içindeki hızlı gelişimine baktığınızda, her yeni yükseltmenin bir bütün olarak Huawei mobil deneyimine getirdiği değeri takdir etmeye başlıyorsunuz. Peki, bu düşük gecikmeli ve yüksek verimli yazılım özellikleri halihazırda faaliyetteyken, EMUI 12 masaya daha fazla ne getirebilir? Hadi bir bakalım.

 

İşlem gücü ve verimliliğinde daha fazla yükseltme

 

Başlangıç ​​olarak, Huawei, mobil oyun için özel olarak tasarlanmış yeni grafik işlemcisi DGraphicEngine'i ekleyerek GPU Turbo'nun başarısı üzerine inşa etti. Bu yepyeni grafik işleme mimarisi, cihazın GPU'su ve CPU'su arasında akıllı bir işbirliği sistemi kurarak daha fazla kararlılık ve daha da güçlü grafik işleme performansı sağlar.

 

Bu sistem, GPU'nun işlemeye daha fazla güç ayırmasını sağlar ve EMUI 12'nin DGraphicEngine'inin çok daha yüksek grafik işleme verimliliği sunabileceği ve güç tüketimini önemli ölçüde azaltabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak bu, kullanıcılar için daha akıcı bir oyun, daha uzun pil ömrü ve daha sürükleyici bir deneyim sağlar.

 

Tüm sistem genelinde daha sorunsuz bir deneyim

 

EMUI 12, ilk olarak EMUI 10'da tanıtılan Deterministic Gecikme Motorunu devraldı ve metin, resim ve videoların sorunsuz ve hızlı bir şekilde yüklenmeye devam etmesine olanak tanıyan sorunsuz bir işletim deneyimi sunuyor. Bu, sistemin kaydırma işleminize yetişmesini beklemenize ve hareket halindeyken tarayıcınızda veya diğer uygulamalarda artık donma ve gecikme olmaması anlamına gelir.

 

Bunun yanı sıra EMUI 12, uygulama hareket efektlerini kullanıcı arayüzünden ayıran yepyeni bir yüksek performanslı animasyon motoruna da sahiptir. Bu, sistemin, arka planda çalışan çeşitli görevlerde bile kullanıcılara ekranda ipeksi yumuşak hareket efektleri sağlamaya devam etmesine yardımcı olur. Bu dahiyane yazılım hileleri bir araya geldiğinde, EMUI 12'nin tüm sistem genelinde benzeri görülmemiş düzeyde sorunsuz bir etkileşim sağlamaya hazır göründüğü anlamına gelir.

 

Uzun süreli verimlilik için daha akıllı veri yönetimi

 

Bunun da ötesinde, EMUI 12, operasyonel verilerin perde arkasını temizleyen ve kullanıcı deneyiminizi kesintiye uğratmadan dosya sistemini optimize eden akıllı yeni bir dosya yönetim mekanizmasına sahiptir. Bu, kullanıcının depolama alanı neredeyse tam kapasitedeyken bile yüksek hızlı okuma ve yazma performansının sağlanmasına yardımcı olarak daha uzun süreli verimlilik ve kullanım kolaylığı sağlar.

 

Kullanıcılar ve rakipler EMUI 12'yi dikkate almalıdır. Huawei'in yepyeni kullanıcı arayüzü, sezgisel yazılım yükseltmeleri üzerine inşa edilmiş ve kart genelinde kesintisiz etkileşim ve uzun süreli kullanım kolaylığı sunmuştır. Gelecekteki yükseltmelerin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal