Huawei Nova 5T Eylül 2022 EMUI Güvenlik Güncellemesini Alıyor

2019'da çıkan Huawei Nova 5T Kirin 980, 48MP Al QUAD kamera ve 32MP ön kamera ile donatılmış Huawei'nin en iyi telefonlarından biridir. Göz kamaştırıcı tasarımıyla ve muhteşem performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor.2022'de olsak da hala satın alınabilir bir telefon. Huawei Nova 5T şu ana kadar tam 4 büyük güncelleme almıştır. EMUI 10, 10.1, 11 ve 12 sürümleri almıştır ve almaya devam ediyor. Ayrıca EMUI 13 listesinde yer alıyor. Her neyse, Huawei, Nova 5t kullanıcıları için Eylül güvenlik güncellemesini sunmaya başladı. Bu güncelleme herzaman ki gibi sistem kararlığını artırır ve tehditlere karşı korur.

Nova 5T'ye gelen güncellemenin sürümü ve boyutu:

EMUI 12.0.0.158(C431E8R1P2) sürümüyle gelir ve 199MB'lık bir paket boyutuna sahip. Bu güncelleme küresel bir şekilde dağıtılıyor. En kısa zamanda size ulaşır.

Değişiklik günlüğü :
Bu güncelleme güvenlik yamaları ile sistem güvenliğini artırmaktadır.

[Güvenlik]

Daha iyi sistem güvenliği için Eylül 2022 güvenlik yamaları entegre edildi.

Güncelleme notları:
Bu güncelleme ile kişisel verileriniz silinmeyecektir fakat güncelleme öncesinde tüm önemli verilerinizi yedeklemeniz önerilir 2. Güncelleme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen Huawei müşteri hizmetleri destek hattını arayın veya yardım için Huawei servis merkezlerinden birini ziyaret edin . 3. Bu güncelleme paketi güncelleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinecektir.

Nasıl Güncellenir:

Ayarlar uygulamasını ziyaret edin, Sistem ve güncellemeleri açın, Yazılım güncellemeleri üzerine dokunun ve ardından GÜNCELLEMELERİ DENETLE üzerine dokunun. Bir güncelleme mevcutsa, sistem bir ekran açar ve daha fazla ilerlemek için “İNDİR VE YÜKLE” düğmesine basmanız gerekebilir.

İndirdikten sonra güncelleme akıllı telefonunuzu yükleyecek ve yeniden başlatacaktır. Tüm senaryonun tamamlanması birkaç dakika sürebileceğinden, telefonun indirilen güncelleme paketini yüklemesine izin verin.

Nova 5T Özellikleri:
Ekran: 6.26 inç LCD ekran full HD+ (2340 x 1080 piksel)
İşlemci: Kirin 980
RAM: 6GB
Depolama: 128GB
Kameralar: 48MP 16MP 2MP 2MP
Ön kamera: 32MP
Pil: 3750
Yazılım: HarmonyOS 2.0/Avrupa EMUI 12

HUAWEI P Smart Pro İçin EMUI 12 Kararlı Sürüm Dağıtımı Başladı!

Huawei P Smart Pro kullanıcıları için harika bir haberimiz var! Huawei, Huawei P Smart Pro kullanıcıları için EMUI 12 Kararlı sürümü dağıtmaya başladı.

Bu yeni sürüm, son nesil EMUI sürümüne kıyasla P Smart Pro modelinin genel kullanıcı deneyimini iyileştiren çeşitli yeni özelliklere sahiptir. Huawei P Smart Pro  EMUI 12 stabil sürüm, EMUI yapı numarası 12.0.0.225 (C432E2R1P1) ile geliyor ve 302 MB'lık paket boyutu ile gelir.

Fakat betaya katılan kullanıcılar için 302 MB'lık bir paket boyutu ile gelir. Betaya katılmayan kullanıcılar için paket boyutu 1GB ila 4GB arasındadır.

EMUI 12 güncellemesi sonrası Huawei P Smart Pro kullanıcılarının deneyimi tamamen iyileşecek ve önceki EMUI sürümünden çok iyi bir deneyim sağlanmış olacak.

Değişiklik günlüğü

Kontrol Paneli:
Kontrol Paneli, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz hepsi bir arada bir çözümdür. Kontrol Paneli, aynı ekranda ses çalma, WiFi ve Bluetooth ayarlarından oluşur.

Bildirim Merkezi:
EMUI 10 ile karşılaştırıldığında, Bildirim Merkezi artık Hızlı ayarlar panelinden ayrılmıştır. Kullanıcılar artık ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırarak erişebileceğiniz yepyeni bir bildirim merkezine sahip.

Cihaz+:
Son olarak, “Cihaz+” hakkında konuşalım. Bu özellik, HarmonyOS 2'deki Süper Cihaz özelliğine benzer. Kullanım durumları nelerdir? Kısa bir göz atalım.
MatePad ile çoklu ekran işbirliğini etkinleştirmek için MatePad simgesine (resimde gösterildiği gibi) dokunmanız yeterlidir. Bu, tablet ekranında telefonunuzdan arama yapmanıza, mesaj göndermenize ve fotoğrafları kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Milimalist Tasarım:
EMUI 12, güzel yuvarlak köşelere sahip ve kusursuz bir görüntüleme deneyimi sağlayan yeni ve yenilikçi bir kullanıcı arayüzü tasarımıyla birlikte gelir. Ekranda mükemmel bir derinlik hissi yaratan ince ayarlı degradeler bulunurken, basit siyah, beyaz ve mavi renk formatı temiz ve zarif bir görünüm sunar.

Hareket Efektleri:
Bu EMUI yazılımı, gerçekçi yerçekimi ve mıknatıs animasyon efektlerini yansıtan yeni animasyon efektleriyle birlikte gelir. Kullanıcı arayüzüne eklenen en son animasyonlar, evrendeki gök cisimlerinin hareketini yansıtır ve genel dokunma etkileşimini daha pürüzsüz ve etkileşimli hale getirir.

Yazı Tipi:
Yeni yazılım, yalnızca kaydırıcıyı ayarlayarak yazı tipinin boyutunu ve ağırlığını ayarlamanıza olanak tanıyan kademesiz ağırlık ayarını destekler. Bu yeni özellik, kullanıcının görüntüleme deneyimini geliştirir ve daha iyi UI kontrolleri için UI etiketlerini daha görünür hale getirir.

Dağıtılmış Dosya Sistemi:
Dağıtılmış Dosya Sistemi oldukça güçlüdür ve en iyi şekilde çalışır, bu özellik sayesinde, dizüstü bilgisayarınızda başka bir disk sürücüsüne erişmek kadar kolay bir şekilde telefon belgelerinize veya fotoğraflarınıza anında erişebilirsiniz.

MeeTime:
MeeTime görüntülü görüşmeleri EMUI 10.1 ile tanıtıldı ve EMUI 11'de geliştirildi. EMUI 12 ile Huawei bir adım öne çıkıyor, bu özellik artık cihazlar arası görüntülü görüşmeleri destekliyor, telefonunuzda alınan görüntülü görüşmeleri şu şekilde sorunsuz bir şekilde Huawei Vision'a geçirebilirsiniz. MeeTime Görüntülü Arama Aktarma özelliğini kullanarak ve ihtiyacınıza göre aramayı tekrar telefonunuza kaydırın.

Performans :
Önemli bir kısma gelmenin zamanı geldi - Performans, EMUI 12, siz kaydırdıkça daha hızlı web sayfaları ve uygulamalar yükleme sağlar. Bir dahaki sefere yüklediğinizde sayfaya dönebilirsiniz.
Uzun bir kullanım süresinden sonra bile EMUI 12, başlangıçta olduğu gibi optimum performans, işlem yanıtı ve uygulama başlatmayı sağlar.

Güvenlik:
Son olarak, güvenlik. EMUI 12 daha iyi güvenlik ve gizlilik koruması ile birlikte gelir, Çoklu ekran işbirliği özelliğine bağlanırken dizüstü bilgisayarınızdan telefonunuzun kilidini açmak için şifrenizi girebilirsiniz.
Ayrıca, ekstra koruma için akıllı saatinizi telefonunuzun güvenilir bir cihazı olarak ayarlayabilirsiniz. Telefonunuz yalnızca Yüz tanıma kilidi aracılığıyla bağlandığında yanıt verir.

Nasıl Güncellenir:

Ayarlar uygulamasını ziyaret edin, Sistem ve güncellemeleri açın, Yazılım güncellemeleri üzerine dokunun ve ardından GÜNCELLEMELERİ DENETLE üzerine dokunun. Bir güncelleme mevcutsa, sistem bir ekran açar ve daha fazla ilerlemek için “İNDİR VE YÜKLE” düğmesine basmanız gerekebilir.

İndirdikten sonra güncelleme akıllı telefonunuzu yükleyecek ve yeniden başlatacaktır. Tüm senaryonun tamamlanması birkaç dakika sürebileceğinden, telefonun indirilen güncelleme paketini yüklemesine izin verin.

Güncellemeyle İlgili Notlar

•Bu güncelleme kişisel bilgilerinizi silmez. Ancak, güncellemeden önce önemli verileri yedeklemeniz önerilir.

EMUI 12 ile uyumlu olmayan bazı üçüncü taraf uygulamalar güncellemeden sonra düzgün çalışmayabilir. Bu uygulamaları uygulama mağazasında en son sürüme güncellemeniz önerilir.

•Güncelleme sırasında sorunlarla karşılaşırsanız, HUAWEI müşteri yardım hattını arayın veya bir HUAWEI müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin.

•Ana ekran düzeni biraz değişebilir.

•Sistem sürümü, HiSuite'te resmi EMUI 10 sürümüne geri alınabilir. Sistem sürümünü geri alırsanız, tüm kişisel verileriniz silinecektir. Bu nedenle, verilerinizi önceden yedekleyin.

•Güncelleme paketi, güncelleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinecektir.

 

EMUI + HarmonyOS | 13 Mayıs'tan 10 Haziran'a Güncellenen Huawei Cihazları

Selamlar arkadaşlar!

13 Mayıs - 10 Haziran arasında güncellenen Huawei ve Honor cihazlarının yeni bir yayınını sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca, bu cihaz listesinin bu tarihlerde güncellenmeye başlamasına rağmen, belirli bir modelin tüm terminalleri bu güncellemeleri aldığından, cihazınızın bu güncellemeleri almasının birkaç hafta hatta bir aydan fazla sürebileceğini de hatırlatırız.

HarmonyOS BETA'da test edilen tabletlere gelince, önümüzdeki haftalarda hepsi HarmonyOS 2.0'ın kararlı sürümünü almaya başlayacaklar. 

Huawei'nin piyasaya sürdüğü en son Amiral Gemisine gelince , Huawei P50 Pocket'te tamamen işlevsel hale getirmek için aramalarda, çağrı yönlendirmede ve bazı Avrupalı ​​operatörler için VoWIFI ve VoLTE kullanımında epeyce düzeltmeler var.

Haberin geri kalanı, cihazlarımızın Android'e özgü güvenlik açıklarına maruz kalmaması için Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında güvenlik yamaları alan çok sayıda cihazdır .

 

HUAWEI P50 Pocket - EMUI 12.0.1.192 (C432E3R6P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Çağrı yönlendirmeyi etkinleştirme ve devre dışı bırakmayla ilgili sorun düzeltildi.

3. VoLTE ve VoWIFI aracılığıyla DT konferansı sırasında sorun düzeltildi.

4. Bouygues operatörünün Avrupa Birliği'nde bir konferans görüşmesini "yanlış abonelik" mesajı göndererek sonlandırması sorunu çözüldü.

HUAWEI P50 Pro - EMUI 12.0.1.242 (C432E3R6P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Haziran 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad Pro 12 Wi-Fi - HarmonyOS 2.0.0.233 (C432E7R4P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Nisan 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI Mate 40 Pro - EMUI 12.0.0.246 (C432E2R7P4)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P40 Pro+ - EMUI 12.0.0.246 (C432E3R5P5)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.1

HUAWEI P40 Pro - EMUI 12.0.0.246 (C432E3R6P5)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P40 - EMUI 12.0.0.246 (C432E5R6P5)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI Mate 30 Pro - EMUI 12.0.0.246 (C432E4R8P4)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI Mate Xs - EMUI 12.0.0.246 (C432E4R2P4)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P30 Pro - EMUI 12.0.0.134 (C431E3R2P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P30 - EMUI 12.0.0.134 (C431E3R2P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P40 lite 5G - EMUI 12.0.0.285 (C432E4R4P4)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P40 lite - EMUI 12.0.0.231 (C432E5R6P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI Mate 20 X (5G) - EMUI Beta 12.0.0.136 (C431E4R4P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI nova 5T - EMUI Beta 12.0.0.146 (C431E8R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad Pro 4G ( MRX-AL09 ) - HarmonyOS 2.0.0.241 (C432E3R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mart 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Sistem kararlılığını iyileştirin.

HUAWEI MatePad 4G (AGS3K-L29) - HarmonyOS 2.0.0.102 (C432E10R1P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad Wi-Fi ( BAH3-W59 ) - HarmonyOS 2.0.0.241 (C432E1R1P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mart 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Sistem kararlılığını iyileştirir.

HUAWEI MatePad Wi-Fi ( BAH4-W29S )- HarmonyOS 2.0.0.156 (C432E101R1P1) 

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad Wi-Fi ( BAH3-W09 ) - HarmonyOS 2.0.0.241 (C432E220R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mart 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Sistem kararlılığını iyileştirir.

HUAWEI MatePad 4G ( BAH3-L09 ) - HarmonyOS 2.0.0.241 (C432E220R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mart 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Sistem kararlılığını iyileştirin.

HUAWEI MatePad T ( AGRK-L29 ) - EMUI 10.1.0.101 (C432E10R1P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mart 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

2. Sistem kararlılığını iyileştirir

HUAWEI nova 8i - EMUI 11.0.1.212 (C432E2R3P1 ve C432E2R2P3)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P Smart 2021 - EMUI 10.1.1.252 (C432E4R7P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P40 lite E - EMUI 10.1.0.252 (C432E2R2P1 ve (C432E2R3P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI P Smart Pro - EMUI 10.0.0.489 (C431E6R1P1)

 

1. Sistem güvenliğini artırmak için Nisan 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad T ( Kobe2-W09A ) - EMUI 10.1.0.212 (C432E3R1P3)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Nisan 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad T (AgassiR-W09A) - EMUI 10.1.0.256 (C432E2R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

HUAWEI MatePad T (AgassiR-W09A) - EMUI 10.1.0.257 (C432E2R1P2)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.AgassiR-L09A

 

Honor Cihazları

 

HONOR 10X Lite - MagicOS 3.1.1.204(C432E1R4P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

Honor 9A - MagicOS 3.1.0.266 (C432E4R3P1)

1. Sistem güvenliğini artırmak için Mayıs 2022'de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

 

Şimdiye kadar en son güncellenen cihazların listesi, umarım cihazınız bunlar arasındadır ve değilse, Huawei'nin bize ilettiği bilgilerle güncellenen cihazlar hakkında haftalık paylaştığımız başlığa dikkat edin.

HUAWEI P20 Serisi için EMUI 12 Beta Dağıtımı Başladı!

Selamlar 

Huawei Portal Takipçileri 🙋🏾‍♂️

HUAWEI P20 ve P20 Pro için EMUI 12 beta dağıtımı başladı. Güncellemeyi yapan kullanıcılardan, EMUI 12 beta yazılımı hakkında ilk izlenimlerini bizlerle paylaşmalarını istiyoruz.

 

HUAWEI, beta test kullanıcılarına EMUI 12.0.0.221 yazılımını göndermeye başladı. Başarılı bir şekilde giriş yapan ve beta yazılımını henüz almamış olan kullanıcılar, HiSuite uygulaması üzerinden telefonu PC'ye bağlayarak güncellemeyi hızlandırabilirler.

Değişiklik günlüğüne göre Huawei P20 ve P20 Pro modelleri, 12.0.0.221 sürümüyle, 4.40 GB civarında EMUI 12 güncelleme paketleri alıyor.

HUAWEI P20 - EMUI 12 Beta - 12.0.0.221 (C432E4R1P1)

HUAWEI P20 Pro - EMUI 12 Beta - 12.0.0.221 (C432E4R1P1 ve C431E4R1P1)

1. EMUI 12'ye ilk kez güncelleme.

2. Bir kaydırıcı ile boyutu ve kalınlığı ayarlamanıza olanak tanıyan daha esnek yazı tipi ayarını destekler.

3. Daha gerçekçi bir etki yaratmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak kullanıcı arabirimi öğelerine neumorfizm kavramını uygular.

4. İçerdikleri uygulamalara daha kolay erişim için genişletmek üzere ana ekranda uygulama klasörlerine dokunup basılı tutmayı destekler.

5. Bildirim Paneline erişmek ve bildirimleri görüntülemek için ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırmanıza ve Kontrol Paneline erişmek ve kısayolları kullanmak için sağ üstten kaydırmanıza olanak tanır.

6. Kontrol Paneline bir ses kontrol bölümü ekleyerek farklı ses cihazları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

7. Bölünmüş ekran modunda kolayca çoklu görev yapmanızı ve video izlerken veya oyun oynarken kayan bir pencere kullanarak mesaj göndermenizi sağlar. Çoklu pencere yuvasını görüntülemek için ekranın sol veya sağ kenarından kaydırın ve duraklatın. Dock'ta bir uygulama simgesine dokunup basılı tutun ve bölünmüş ekran görünümüne girmek için ekranın kenarına sürükleyin veya kayan bir pencerede görüntülemek için bir uygulama simgesine dokunun. Daha sonra kolay erişim için kayan pencereyi kayan bir balona küçültebilirsiniz.

8. Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share aktarım hızını iyileştirin.

9. Bir Wi-Fi veya veri ağı üzerinden HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler.

10. Görüntülü aramalar sırasında ekran paylaşımı desteği ekleyerek, görüntülü sohbet sırasında arama yapmanıza ve önemli bilgileri paylaşmanıza olanak tanır.

11. Huawei telefonları ve tabletleriyle çok taraflı sesli ve görüntülü aramaları destekleyin.

12. Belgeleri taramanızı sağlar. Artık görüntülerden metinleri hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çıkarabilir, metni düzenleyebilir, birden çok dosya biçiminde dışa aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

13. Galeri'deki Keşfet sekmesinde, özel efektler ve arka plan müziği ile önceden ayarlanmış şablonlar uygulayarak video hikayeleri oluşturabilirsiniz. Video düzenleme özellikleri optimize edilmiştir ve size zaman çizelgesini ve düzenleme seçeneklerini nasıl kullanacağınız konusunda daha fazla talimat verir.

14. Huawei dizüstü bilgisayarda Rahatsız Etmeyin modunda telefonunuzu yansıttığınızda, gelen aramalar ve mesajlar yalnızca telefon ekranınızda görüntülenerek gizliliğinizi korur ve ekran yansıtma sürekliliğini sağlar.

Asıl önemli olan, EMUI 12 beta'nın kararlı yazılım sürümlerinde olduğu gibi yeni ve kullanışlı özellikler ve akıcı çalışma getirmesidir, bu nedenle EMUI 12'nin çok sayıda memnun kullanıcıya sahip olacağı kesindir.

 

HUAWEI Mate 10 Serisi İçin Kararlı EMUI 12 Dağıtımı Başladı

Yeni bir haftaya başlarken Huawei, küresel pazardaki en popüler amiral gemisi telefonlarından Huawei Mate 10 serisi için stabil EMUI 12'yi dağıtmaya başladı. Bu güncelleme, genel Huawei Mate cihazı kullanıcı deneyimini EMUI 10'a kıyasla gerçek zamanlı olarak iyileştiren çeşitli yeni özelliklere sahiptir.

Değişiklik günlüğüne göre Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro modelleri, 12.0.0.223 sürümüyle, 4.17 GB civarında EMUI 12 güncelleme paketleri alıyor. Bununla birlikte, yazılım güncellemesi öncelik olarak beta güncellemesine katılanlara ulaşacaktır, her modeli kapsaması biraz zaman alabilir.

EMUI 12, HarmonyOS işletim sisteminin kullanıcı arayüzü ile aynı olan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yazılım güncellemesi, gerçekçi ve sanatsal olan yeni animasyonlara yeni bir şekilde sahiptir. Kontrol Paneli ve yeni bir bildirim paneli gibi eklentiler var.

Merak etmeyin, Huawei Mate 10 serisi EMUI 12 güncellemesi, cihazınızın performans bölümünü de yeni bir şekilde iyileştirecek. Bu nedenle, EMUI'nin son sürümü üzerinde daha iyi bir deneyime sahip olacaksınız. O halde lafı daha fazla uzatmadan Huawei Mate 10 serisi EMUI 12 değişiklik günlüğünü kontrol edelim..

 Değişiklik günlüğü:

Yenilikçi Etkileşim

[Yazı Tipi] Daha esnek yazı tipi ayarını destekleyerek boyutu ve ağırlığı bir kaydırıcı ile ayarlamanıza olanak tanır.

[Neumorfik Tasarım] Daha gerçekçi bir efekt oluşturmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak neumorfizm kavramını Ul öğelerine uygular.

[Akıllı Klasörler] İçlerindeki uygulamalara daha kolay erişim için büyütmek üzere ana ekranda uygulama klasörlerine dokunup basılı tutmayı destekler.

[Bildirim Paneli ve Kontrol Paneli] Bildirimleri görüntülemek için Bildirim Paneline erişmek için ekranın sol üst tarafından aşağı kaydırmanıza ve kısayolları kullanmak için Kontrol Paneline erişmek için sağ üst taraftan kaydırmanıza olanak tanır. Denetim Masası'na bir ses denetimi bölümü ekleyerek farklı ses aygıtları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Çoklu Ekran İşbirliğini hızlı bir şekilde etkinleştirmek için Kontrol Panelinin Cihaz+ bölümündeki Huawei dizüstü bilgisayar ve tablet simgelerine dokunmanıza olanak tanır.

Tüm Senaryolarda Akıllı Yaşam

[Ortak Güvenlik] Telefonunuz ve dizüstü bilgisayarınız Çoklu Ekran İşbirliği ile bağlandığında Huawei dizüstü bilgisayarınızda telefonun ekran kilidi açma parolasını girerek telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanıyan bir cep telefonu-dizüstü bilgisayar ortak kimlik doğrulama özelliği ekler.

[Cihazlar Arası Dosya Yönetimi] İki cihazı bir veri kablosuyla bağlamak zorunda kalmadan bir dizüstü bilgisayar kullanarak telefonunuzdaki belgelere veya görüntülere erişmeyi destekler. 

[MeeTime] Wi-Fi veya veri ağı kullanarak HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler. Görüntülü sohbet sırasında önemli bilgileri işaretlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan görüntülü aramalar sırasında ekranı paylaşma desteği ekler.

[Huawei Share] Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share'in aktarım hızını iyileştirir.

 

Bilgilendirme:

Huawei Mate 10 serisi için EMUI 12, şu anda piyasaya sürülmenin ilk aşamasındadır ve önümüzdeki hafta daha da genişleyecektir. Bu nedenle, bir Huawei Mate 10 cihazınız varsa, - Ayarlar > Sistem ve güncellemeler > üzerinden yazılım güncelleme bölümünü aramaya devam etmenizi ve ardından Yazılım güncellemeleri'ne ve ardından GÜNCELLEMELERİ KONTROL ET'e tıklamanızı öneririz. Ayrıca My HUAWEI uygulaması üzerinden kontrol etmeniz önerilir. Bir güncelleme mevcutsa, sistem yazılım güncelleme ekranında size rehberlik edecektir, buradan ekrandaki talimatları takip edebilirsiniz.

Tüm sürecin yürütülmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Bu güncelleme kişisel verilerinizi silmez, ancak önemli dosyalarınızın yedeğini almanız önerilir.

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal