[HUAWEI FreeBuds Pro 2] Yüksek Çözünürlüklü Ses İpuçları

FreeBuds Pro 2, şüphesiz en iyi ses veren HUAWEI kulaklıklarıdır. FreeBuds Pro serisinin en son modelini diğerlerinden üstün kılan nedir? Her şeyden önce, Çift Hoparlörlü Gerçek sese sahip tek HUAWEI kulaklıktır ve HWA ve Hi-Res Audio Wireless sertifikalarına sahip olan tek kulaklıklardır, 47 dB'ye kadar artırılmış derinliğe, daha geniş bir frekansa sahip en yeni akıllı ANC 2.0'a sahiptirler. Üçlü uyarlanabilir EQ gibi menzil ve akıllı özellikler. Ancak HUAWEI FreeBuds Pro 2'nin üstün ses özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için izleyebileceğiniz bazı faydalı ipuçları var.

FreeBuds Pro 2, üç boyutta kulak uçlarıyla birlikte gelir. Kulakiçi kulaklıkların üzerine gelen orta büyüklükteki kulak uçlarının kulak kanalınıza çok fazla baskı yaptığını veya çok gevşek olduğunu düşünüyorsanız, bunları kutudan çıkan S veya L kulak uçlarıyla değiştirmelisiniz. Doğru kulak uçlarını seçmek, müzik dinleme deneyiminizi iyileştirecek ve kulaklıkları daha uzun süre rahatsızlık duymadan kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Kulaklıkları kulaklarınıza sıkıca yerleştirin

Doğru kulak ucu boyutunu seçmenin yanı sıra, kulaklıkları, bas sızıntısı olmadan en etkili pasif ve aktif gürültü engelleme ve tam ses için kulak kanalını kapatacak şekilde takmak da önemlidir:

  • Önce kulakiçi kulaklıkları, kulp yatay konumda olacak şekilde kulak kanalınıza yerleştirin.
  • Ardından kulak kanalını kapatmak için kolu aşağı çevirin.
  • Son olarak, kulakiçi kulaklıklar kulaklarınıza sıkıca oturana kadar kolu hafifçe sola ve sağa çevirin.

Kulaklıkların iyi takılıp takılmadığını kontrol etmek için Ayarlar/Bluetooth/HUAWEI FreeBuds Pro 2'ye gidin ve Kulak ucu oturma testini yapın. İyi oturmuyorlarsa, kulaklıkların konumunu ayarlayın veya başka bir kulak ucu deneyin. 

Akıllı HD'yi Etkinleştir

FreeBuds Pro 2, 24-bit/96kHz'e kadar Yüksek Çözünürlüklü sesi destekler. Düzgün ses verisi iletimini etkinleştirmek için, standart Bluetooth codec bileşeninden (SBC) üç kata kadar daha yüksek veri hızı için LDAC ses codec bileşenini kullanan Smart HD'yi etkinleştirmeniz gerekir. Ayarlar/Bluetooth/HUAWEI FreeBuds Pro 2/Ses kalitesi/Smart HD/Etkinleştir'e gidin. Telefonunuzun veya tabletinizin de LDAC'yi desteklemesi gerektiğini ve LDAC kullanmanın daha fazla pil tüketeceğini unutmayın.

LDAC oynatma kalitesine ince ayar yapın

LDAC, üstün kaliteli ses sağlar, ancak bazı sınırlamaları da vardır. Cihazlar arasındaki mesafe artarsa veya Wi-Fi gibi diğer sinyallerden güçlü parazit olan alanlarda ses donmaları yaşayabilirsiniz. En iyi müzik dinleme deneyimini sağlamak için Ayarlar/Bluetooth/HUAWEI FreeBuds Pro 2/LDAC oynatma kalitesi'ne gidin ve çoğu durumda en iyi seçenek olan Dengeli ses ve bağlantı kalitesi'ni seçin veya Ses kalitesi için optimize edilmiş'i deneyin.

Ses efektlerini ayarlayın

Daha canlı ve net sesin keyfini çıkarmak için ses efektlerini ayarlayabilirsiniz. Ancak, aşırıya kaçmamaya dikkat edin, böylece doğal olmayan veya bozuk bir ses ile karşılaşmazsınız. Müzik çalmak için bir HUAWEI telefonu kullanıyorsanız, Ayarlar/Ses ve titreşim/Huawei Histen ses efektleri'ne gidin ve orijinal ses üretimine öncelik veren Doğal oynatma modunu seçin. FreeBuds Pro 2'de ses efektlerini ayarlamak için AI Life uygulamasını açın ve HUAWEI FreeBuds Pro 2/Ses efektlerine gidin ve ön ayarlardan birini seçin veya kendi ses efektlerinizi oluşturun.

En yüksek oynatma kalitesini kullanın

FreeBuds Pro 2, müzik uygulamaları düzgün bir şekilde yapılandırılırsa ve kaynak ses dosyaları Yüksek Çözünürlüklü özelliklerini karşılarsa Yüksek Çözünürlüklü ses sunar. Hi-Res müzik akışı için uygulamalardan birini kullanıyorsanız, çalma kalitesinin en yüksek seviyeye ayarlandığından ve yerel ses dosyalarını çalıyorsanız en iyilerinin 24-bit/96kHz olduğundan emin olun.

ANC'yi etkinleştir

Ortam gürültüsünün yüksek kaliteli sesle karışmasını önlemek için sektör lideri ANC 2.0'dan yararlanın. Ayarlar/Bluetooth/HUAWEI FreeBuds Pro 2/Gürültü kontrolü bölümüne gidin ve mevcut modlardan birini seçin. ANC yoğunluğunu en uygun seviyeye otomatik olarak ayarladığından, dinamik gürültü önleme modu çoğu durumda en iyi seçimdir. Sessiz bir ortamdaysanız, sistem bileşenlerinin sesini duymamak ve pil ömründen tasarruf etmek için ANC'yi devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca, optimizasyonları ve ses kalitesini iyileştirebilecek yeni özellikleri deneyimlemek için en son üretici yazılımına sahip olduğunuzdan emin olun. Ve elbette, ses deliklerindeki, mikrofonlardaki ve havalandırma deliklerindeki kirler dinleme deneyiminizi etkileyebileceğinden kulaklıklarınızı temiz tutun.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal